stratos_r1250gs

Yamaha FZ6 Fazer (2004)

Vlastník megaděd
Vloženo 6.12.2008
Aktualizováno 6.1.2013

Vloženo: 03.07.2016, Uskutečněno: 03.07.2016, Stav tachometru: 62119 km, Zhlédnuto: 140x

Dlouho jsem do deníku nepsal, nebylo moc o čem. Změna zaměstnání mého i přátel znamenala menší možnosti společných vyjížděk, takže jsem si příležitostně většinou osamoceně brázdil ty naše domácí luhy Dnešní příspěvek jsem zařadil do tématu ´HAVÁRIE´ ikdyž tato příhoda až tak nešťastně naštěstí neskončila. Minulou sobotu, 25.6. 2016, jsem si to po dálnici ze Zlína na Brno šupajdil k Lovcovi za Ivanovice na Hané, když tu krátce za Kroměříží mi střelila zadní pneu. Jak daleko jsem si to driftoval než jsem zastavil, to bratru nevím, ale zdálo se mi to jako věčnost. Co si z této lapálie pamatuju je jenom to, že to motorku táhlo ke středu jednou ke keřům se svodidly, jednou k betonovým zábranám postaveným na asfaltu. Zadní kolo bylo hnedle vpravo, hnedle vlevo. Po nějakém čase jsem si řekl, že motka sama nezastaví, že bych mohl začít kromě vyrovnávání smyku i brzdit a tak se i stalo. Zastavil jsem vedle betonových ´svodidel´ v levé části dálnice a než mi konečně došlo, že jsem to ustál a motorka nespadla a nerozletěla se na tisíc kousků, tak už na pravé krajnici zastavil kolemjedoucí chlapík, který nechal rodinu v autě a okamžitě s navlékající si vestou organizoval dopravu za mnou. Naštěstí provoz v tu dobu nebyl nijak silný, ještě mi cestující z dalšího vozu pomohli motorku zatlačit na pravou krajnici a tam už jsem úspěšně počkal na potupný odvoz na vozíku Tento víkend už jsem od Lovečka opět odjel na kolech, to když jsem holce po třech mišelínkách pořídil kontinentálku. Za celou lapálií stál, podle Lovcova zjištění styřelý ventilek, který prachsprostě bouchl... Možná jsem měl neuvěřitelnou kopu štěstí, možná za ta léta nasbírané zkušenosti a reflexy a možná obé mají zásluhu na tom, že celá událost dopadla tak, jak dopadla. Jedno je jisté, že i defekt zadního kola ve vyšší rychlosti nemusí znamenat fatální konec. Stát se to na okresce, tak určitě skončím v lepším případě v příkopě, v horším na protijedoucím autě, tam prostě tolik manévrovacího prostoru není. Takže asi tak, hodně štěstí a kolama vždycky na silnici!!! Megaděd

Komentáře k zápisu
Millin napsal 06.07.2016 v 20:00

Petře, ještěže tak......

Pedl napsal 04.07.2016 v 22:21

bleha napsal 03.07.2016 v 19:44

Hezký, hlavně že jsi cajk a ustál jsi to!!

• 2019

Žiju, jezdím a pomalu chystám nástupce...

Vloženo: 15.05.2019
    Uskutečněno: 15.05.2019
    Komentářů: 4
  • 2014

Začátek roku byl ještě teplejší než loni. Ikdyž motorek na cestě lítá docela dost, opět jsem si řekl, že s vyjížďkou počkám, šak nehoří... Včera jsem si při fajfce v garáži z

Typ: Reportáž
    Vloženo: 12.01.2014
    Uskutečněno: 12.01.2014
  • Zahájení sezóny 2013

Průběh letošní zimy přímo několikrát nabádal k výjezdu, ale pokaždé jsem odolal. Přeci jenom se někde plácat v chladu na posolené silnici plné štěrku už pro mě není ten správný

Typ: Reportáž
    Vloženo: 06.01.2013