V.D.O. Moto Explorer ST 50 (2008)

Vlastník MáraExplorer
Vloženo 14.10.2008
Aktualizováno 25.6.2009

Vloženo: 02.04.2009, Uskutečněno: 02.04.2009, Zhlédnuto: 7x

Tak jsem se odhodlal ke kitu na vrtání 50 mm ( cca 85 ccm ) Když se motor rozebral s překvapením jsem zjistil, že i když číňan vylisoval na válec 50, uvnitř je vrtání 47 mm, takže 72 ccm. Pro představu sem dávám fotku, kde je porovnání válce a pístu 49 ccm a 72 ccm. Ta padina pochází z mojeho skůtra, kterýho jsem taky kitoval. Válec je taky asi o 4 mm vyšší, než třeba u Betky, nebo Twinshota. To byl problém při shánění, nejdřív totiž došel ten nižší. Dobrá zpráva byla, že na motoru je už z výroby hlava s největší velikostí ventilů, takže ta se měnit nemusela. Špatná zpráva zase bylo to, že se nevešel na motor ještě větší válec, kvůli přírubě starteru. Bylo třeba upravit zespod žebrování, zabrousit a stříknout opět na černo. Poslední problém je zatím řetězové kolečko. Ke kitu došlo kolečko 17 z Betky, ale ta má uplně jiný řetěz, myslím 520. Takže zatím jezdím na 14, ale chce to víc. Jako nádějné vypadá dodání 16 zubů, víc se na můj rozměr asi nepodaří sehnat, jedině asi udělat
Asi Vás zajímá co jízda. Mám zatím najeto asi 150 km a motor se stačil jen trochu uvolnit. Rozdíl v tahu je poměrně znatelný a to i přes to, že objem už není až o tolik větší. Čtyřka bez protestování táhne od asi 35-ti a naprosto plynule zrychlí. Moc se mi to po městě líbí Uvidíme, co to udělá s kolečkem 16 a po záběhu.

• Najeto 3333,3 ve 13.33 to už stálo za fotku :-) Jinak pěkná vyjížďka asi 100 km po Třeboňsku. Jen to začíná bejt návykový, spotřeba žádná a můžete jezdit furt a nic to nestojí :-)

Vloženo: 10.05.2009
    Uskutečněno: 10.05.2009
  • Pěkných 200 km přes Novohradské hory až do Pohoří na Šumavě, odkud se dá polní cestou dojet do Rakouska. Bylo to fakt nádherný, až na zpáteční cestu, která v délce asi 30 km probíhala v bouřce a průtrži mračen. I přes př

Vloženo: 02.05.2009
    Uskutečněno: 02.05.2009
  • Tak dneska jsem byl zase v Rakousku. Byl jsem kouknout na sraz majitelů Porsche ve Weitře. Už jsem zas ujel přes 300 kiláků ani nevím jak. Motůrek se rozjel fakt parádně, Novohradský hory jsem proletěl. Jen si nemůžu vzp

Vloženo: 25.04.2009
    Uskutečněno: 25.04.2009