Yuki SM 200 (2007)

Vlastník Pheta
Vloženo 29.6.2008
Aktualizováno 7.5.2009

Moje motka, pro kterou jsem se rozhodl na poslední chvíli. Je to takový malý test čínské produkce;)
Jinak je to jedno z nejhezčích silničních endur co jsem viděl.

Zkušenosti: tak závěr si udělám až za rok. Jak jsem slíbil na fóru, rád se podělím o zkušenosti s touto motorkou, taže se dočkáme buď toho, že za rok budu naštvaný a budu lidi od takovéto motorky odrazovat, nebo budu spokojený a s klidným srdcem tuhle značku doporučím.

Ovšem na to si počkáme do cca 1.7.2009

Co se historie motorky týče: kupovaná 17.9.07 v Průhonicích, kupoval si jí cca 40letý chlap na cestu do práce. Protože však v té práci skončil a motorku proto nevyužije, prodal ji (oficiální důvod, který mi sdělil). Zajetá podle jeho slov (a co si troufam posoudit) slušně - motorka nikdy nebyla mučena mimo silnici na jakékoliv dráze, stav jako nová moto. Serviska v 500km byla provedena 10.10.07 v 583 km, další je plánovaná na buď 5000 km, nebo na 10.10.2008.

Úpravy:

1) zaslepit ten PAIR ventil. Done

2) sundání nálepek z nádrže.Done

3) zjištění, že kokoti ty nálepky nalepili na čerstvý lak, takže zůstaly obrysy.Done

4) zjištění, že ty kontura jsou docela zajímavá.Done

5) výměna nožiček zrcátek.Done

6) udělaný nosič, nastříkaný.Done

7) dokoupený kufr na nosič.Done

8) nový blatník KTM. Done

9) Rozeta 44 zůbů místo 48. Done

10) Přední ozubené kolečko s 16 zuby místo 15 zubů. Done

11) Nový řetěz. V přípravě.

12) Zvýšit sedlo především u spolujezdce + nově potáhnout. Done.

13) Nastříkat masku na černý mat. Done.

14) hlavní tryska na 125. Done.

15) Kuchnutý výfuk (nic radikálního) + nástřik. Done.

16) Výměna žárovky za vysokosvítivou mrchu. Done.

17) zavařit uchyt výfuku. Done.

18) udělat chránič brašen před výfuckem. Done

19) vyfotit memphisovi nějakou moc hezkou fotku z toho jak šukinku tlačím někde v poli... až ji budu tlačit. (aka zatim se to neikdy nestalo, tak memphisi zas tak moc se netěš;)

!

Takže dnes jsem Yukinu prodal. Zarytí odpůrci mi to nebudou věřit, ale s těžkým srdcem a kdybych na to měl, tak bych si ji nechal vedle nové moto... Proč? Protože se nevyplnily černé zvěsti lidí co na ní jeli jen ve svých snech - tahle motorka je prostě SKVĚLÁ! Fakticky 6000km za sezonu a bezproblému, pokud nepočítám jedno rupnutí plechu na uchycení výfuku. Je to prostě jednoduchá, spolehlivá, lehká a zábavná motorka se skvělým designem. Její nevýhoda jsou křehké plasty a strop těsně nad 100km, což pro mne, který jezdí "delší" trasy je to dost na prd. Ovšem na ježdění si po městě je to jednoznačná volba! Kde se na ni hrabou značkové motky za dvojnasobek... Ale pokud je někdo tak blbý, že si ze dvou naprosto stejných rohlíku vybere ten dvojnásob drahý... jeho věc;)

SM200
SM200 napsal 02.02.15 v 08:46

Perfektní popis.. taky sem měl tuhle samičku, jen SM200... byla skvělá, za sezonu 2013 sem nalítal 9756km a jedinej problém byl v tom že mi ve starteru odešly uhlíky - nic co by sis sám neopravil..

Takže za mě - za 10!

hoseinkoSVK
hoseinkoSVK napsal 25.12.13 v 21:55

Skvelá recenzia na Yuki :) mam tu istu motorku teraz (Yuki 125 SM) a tvoj nazor nanu chapem. PECKA! :) klobuk dole nad tvojim zmyslanim, ktore bolo vytvorene skusenostami s touto motorku, a je mi luto ludi, ktorí si radsej kupia hondu a spol aby to bolo ,,znackove,, :) ale kvázi to je to iste ako yuki-na :)

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 14.05.11 v 09:17

pěkná 10b.

Sekiš
Sekiš napsal 10.09.09 v 22:40

no tak ta byla pěkná

ŘízekGSF
ŘízekGSF napsal 10.05.09 v 17:44

Hmm, ale nevypadá to tak..