Jawa 250 Pérák (1949)

Vlastník Milan1963
Vloženo 25.12.2007
Aktualizováno 29.8.2022

Vloženo: 21.08.2021, Uskutečněno: 21.08.2021, Zhlédnuto: 24x

V Ledči nad Sázavou se dnes jel další ročník srazu čs. a NDR motocyklů "Melechovský okruh". Mým původním záměrem bylo účastnit se na velké Jawě. Vlastní hloupostí jsem si ji včera znepojízdnil ( elektrika ) , tak jsem z nouze sedl na starého péráka a jel na něm. Bylo to dobré rozhodnutí. Motorka sice 2 měsíce stála, ale stačilo koupit benzín ( plnou, což pérák už dlouhá léta nepoznal ) a dofouknout pneumatiky. Pérák celých skoro 200 km jel bez problému. I přesto, že baterii už je asi 9 let a moc péče jí nedávám. Je to zřejmě lepší oddíl...
Samotný sraz byl obvyklý - orientační soutěž s plněním úkolů, vyjížd'ka, výstava strojů. Letos byl obohacen premiérou - představením nového stroje ČZ 400 ! Přitom ČZ už motorky 25 let nevyrábí. Jde o stavbu podle výkresů přímo z ČZ Strakonice, konstruktéra F. Pudila.
Motorka vypadá famozně, jede hezky, Škoda, že vznikla v 80. letech a nedočkala se sériové výroby. Prototyp je ve Strakonicích, nepojízdný. Nám byl představen druhý kus, nově postavený jedním velkým fandou značky. Nebylo to levné, bylo to pracné, ale výsledek je opravdu obdivuhodný !! Představení ČZ 400 bylo "zlatým hřebem " srazu.
A mně navíc potěšilo, že moje 72 let stará motorka zdolává stovky kilometrů bez nějakých problémů. A to je v původním stavu.

Dolin (19) napsal 24.09.2021 v 09:04

Paráda!!!!

Radek2107 (53) napsal 23.08.2021 v 20:48

Na tu akci jsem se těšil celý rok. Školení řidičů, které nešlo odložit, mé plány zhatilo. Ale stavbu té ČZ 400 sleduji na FB, těším se na konečný výsledek.

DejvGSR (52) napsal 23.08.2021 v 13:44

Moc pěkná akce. Ta ČZ 400 vypadá hodně zajímavě.

Kire640 (21) napsal 23.08.2021 v 13:15

Pěkný výlet. Jo, na péráka je spoleh

Miraz250 (16) napsal 21.08.2021 v 21:50

Já byl dnes na chatě asi 16 kilometrů od Ledče ale bohužel jsem netušil, že ta akce je.

• Výletní den s pérákem

Neděle, hezké počasí a já jsem v 15 hodin přijel z práce. Do večera času dost. Rozhodl jsem se tedy, že si dopřeju kratší výlet na motorce. Včera jsem navštívil motomuseum v Přerově nad Labem a tak snad pod dojmem starýc

Vloženo: 14.04.2024
    Uskutečněno: 14.04.2024
  • Nečekaný výlet

Uklízel jsem dnes ve stodole, kde garážuju auta i motorky. Venku bylo relativně teplo, takže jsem mimo jiné dal ven péráka a zkusil po asi tříměsíčním stání nastartovat. Chytl na druhé šlápnutí. Nedalo mi to , oblékl js

Vloženo: 29.12.2023
    Uskutečněno: 29.12.2023
  • Pérák v Polici

Od 7. dubna stála Jawa 250 pérák ve stodole. Bez hnutí. Minulý týden jsem zjistil, že dobrý známý pořádá v Polici, což je obec na pomezí Třebíčska a Znojemska sraz veteránů. A protože vím, že hlavní duše setkání je motor

Typ: Sraz
    Vloženo: 01.07.2023