renocar_zari

Jawa 50/588 Robby (2001)

Vlastník Jomardo
Vloženo 20.6.2024
Aktualizováno 22.6.2024

Jawa Robby lepší Pionýr, jízda jako na motorce.

První dojmy - V 15 jsem si poprvé pořídil vlastní vozítko Jawa 50 Pionýr. 40 let poté jsem si pořídil Robby. Vzhledově je to podle chuti.

Motorku bych doporučil pro - Asi už jenom pro nadšence kterým se líbí.

Mě se líbí. Je to taková stavebnice kde se dá při trošce šikovnosti a dostatkem náhradních dílů měnit vzhled.
Jezdí pěkně v zatáčkách sedí a víte co od ní můžete očekávat.
Mám v ní originální motor Huawai, a jediné co mě štve je řazení. Všechno dolů. Než si na to po zimě zase zvyknu. Škoda je že originální díly jsou po málu. Kostra ,výfuk, kabeláž,se nedají sehnat.
Já bych řekl že oproti pincku si na Robby připadáte jsko na motorce, sice pro děti ale motorka.(motorkáři mě zdraví).
Ale pincek má zase svojí nostalgii. Takže bude i pincek. Někdy
To je další bod, zatím se Robby dá sehnat za poměrně slušnou cenu, než se na to vrhnou zlatokopové kteří vyšroubujou ceny nahoru jako u Pionýrů.
Robby se dá zatím sehnat od 15 K i s náhradními díly.
Sice ty Inzeráty nejsou každý den ale při troše trpělivosti...
Mejte se.
Josef

elvis78
elvis78 napsal 20.06.24 v 19:14 10b.

Pekelnej stroj

callowsick
callowsick napsal 20.06.24 v 16:07 10b.

Robbika jsme taky měli doma, ale verzi s normálním řazením jedna dolů, zbytek nahoru (a bez "kolotoče").
Až na některý nedotaženosti z Týnecký Jawy fungoval dobře a na čtyřkatní padesátku zatraceně dobře jezdil

Targus
Targus napsal 20.06.24 v 14:43 10b.

Zklamal jsi mě počtem fotek...

Jinak absence všeho okolo motoru je pro pravého pinckaře - bastlíře přece ideální stav!

Švajska, flexa, pořádné kladivo, nejlépe pak dvě až tři a jedéééém...!

Milan1963
Milan1963 napsal 20.06.24 v 11:45 10b.

Na pionýru jezdím 46 let, nedám na něj dopustit, jednoduchý, lehce opravitelný, spolehlivý, ale Robby je určitě lepší, už kvůli modernější konstrukci. Tak at' ti dělá radost.