Yamaha MT-10 (2023)

Vlastník Jakub
Vloženo 18.4.2024
Aktualizováno 18.4.2024

Celkem impulzivně jsem došel k tomu, že nastal čas na změnu. Speed byl úžasná motorka, ale vývoj jde dál a chtělo to zase zkusit něco nového. Desítka byla skladová motorka, registrace 2024 a už nebudou. Od roku 2025 nebude možné novou objednat.

Motorka koupena od FIRMA:Yamaha Kabourek Motoshop (Písek) - Perfektní přístup pana Kabourka. Rychlá domluva.

První dojmy - Zatím trpím nutných 1000km na zajíždějí. Hned po prvním servisu se ukáže co v sobě CP4 skrývá. Ergonomie MTčka je nakonec méně radikální oproti Speedovi.

Doplňky na motorce - zatím nic, ale časem se určitě něco objeví.

Chtěl jsem dále zůstat v kategorii sportovních naháčů.
V2 i R3 jsem si užil, takže při pokukování po změně jsem nezavrhoval zase do dlouhé době čtyřválec a proč ne zrovna tento specifický CP4.

Na pořádné hodnocení musím ještě počkat až najedu více km.

Určitě mě bude čekat pár úprav. Nesedí mi moc páčky a nechápu proč na to nedají štelovací páčku spojky. To bude asi jedna z prvních věcí co vyřeším. Přední brzda by mohla být také trošku ostřejší (byť má radiální pumpu), takže asi zkusím hadice. Největší otazník zatím mám nad výfukem. Zabiják emocí v podobě katalyzátoru bude muset jít časem pryč. Samotná koncovka v podstatě špatná vůbec není. Uvidíme.

3setam
3setam napsal 25.04.24 v 21:00 10b.

Pěkná barva Kubo. Věřím, že když si doladíš pár detailů, o kterých píšeš, tak budeš hodně dlouho spokojen

Lopuch6
Lopuch6 napsal 19.04.24 v 18:23 10b.

Krásná!

Brukev
Brukev napsal 19.04.24 v 07:16 10b.

Ahoj, MT 10 je Topka … zvažoval sem že si ji taky nechám když sem zjistil že konci ( mám SP z 2017 )… ten motor je uzasnej a celkove ta motorka je výborná .. brzdy sou skutečně horší než třeba mám teď na SDR ale když za ne vemes tak to jde …. Jinak za mě řešení výfuku je pouze mezisvod a hotovo … já tam mám Akrap koncovku ale s katem málo a bez katu moc … takže tuším, že když koupíš jen svody za par tisíc tak to bude ideál … tak užívej tenhle úžasný stroj

MedWed
MedWed napsal 18.04.24 v 18:47 9b.

... nejak tem UFO tvarum nemuzu prijit na chut... ale at jezdi!