Pannónia P 10 (1967)

Vlastník Ronin3012
Vloženo 21.3.2024
Aktualizováno 29.3.2024

Libí se mi zapomenutost a neviditelnost na naších silnicíh. Ujel jsem na ní 10 km přijde mi výkoná, taková lepší jawa250 s 18Hp.

Dněpr K-650: Nebyla k mání v pojízdném stavu

První dojmy - Hezký vzhled a zájem o něco nového.

Motorku bych doporučil pro - Pro pohodáře co si chtějí vyjet kam koliv

Doplňky na motorce - Nic vše je na moto už od výrobce

Libí se mi, nevím proč. Mám už třetí.
Dost kvalitní posed a výška řídítek, trochu takový tour clasic. Libí se mi i výkon 18 Hp při jednom jezdci docela příjemný svižný přesun. Zdá se mi že ale spotřeba je trochu vysoká než u jawy. Co mě ale uchvátilo je ten zvuk a libovolnost přesunu terénu. Nedivím se že na východu se jich prodalo nespočet. Les, šotolina, silnice nemá problém. Zatím jen pár km kolem silnice a lesíkem ale je to kus železa. Ono 165kg není málo na 250ccm. Těším se na trip po čr, sada nářadí se bude asi hodit ale případně šmaťáků kolem je dost Nejsem žádný velký mechanik, snad si poradím. Kdyby se někdo rád přidal, dejte vědět s Maďarem či bez .

Úložná kastlíky má na zadní straně, docela dobrý nápad kdysi už měli že je třeba kam dát olej či nářadí.

P-10 má už baterii která je klasických rozměrů, velký filtr pod kastlem je taky dobře uchován v bezpečí před nárazem. Stejně tak kryt řetězu je celý pod deklem a uchován bez přísunu bordelu šotoliny a prachu.

Když jsem kopil motocykl měl několik vad ale vše jsem dal s panem Kovaříkem do kupy. Taková klasika vše se muselo vyčistit a zkompletovat. Motor až na jeden ventil v pohodě. Mírně povolené vůle v kolech atd. Vše se udělalo.

Těším se na léto. Zítra jdu na TK.

Zdar Radek

Fajn jízdy Radek

Targus
Targus napsal 28.03.24 v 23:44

Motka hezká, až krásná, body dám až po přidání alespoň jedné fotky, nejlépe z druhé strany. Chtít nás ošidit jednou fotkou takové krasavice, to je drzost.

No, pokud to jezdí aspoň tak, jak to vypadá, nebyl to zas až tak španý nákup...

Ronin3012
Ronin3012 napsal 27.03.24 v 22:33

No ona docela jede dobře , už dva dny jezdím na STL a pomalu si zvykám ze to není jen tak

Vladounreal
Vladounreal napsal 26.03.24 v 19:06 10b.

Teda ta motorka je jen o rok mladší než já . J e t o pecka .
Tak ať ti dělá na tvých jízdách jen radost draku

papiboy
papiboy napsal 26.03.24 v 16:59 10b.

Tak to je odvaha kúpiť si starého Maďara. Jasných 10 bodov.
Ale tie motory sú relatívne spoľahlivé (na rozdiel od neskorších dvojvalcov Pannonia P20) a v Hungárii sú v inzerciách stále nejaké náhradné diely.
Značka dostala pomenovanie po rímskej provincii Pannonia, tak totiž Rimania nazývali nimi "okupované" územie súčasného Maďarska.
Takže Pannoniaring nedostala meno podľa motocyklovej značky, ale tiež podľa názvu územia za Rimanov.

Radek2107
Radek2107 napsal 22.03.24 v 14:40 10b.

To se mi líbí, to bych rád viděl a slyšel naživo.