KTM 890 SMT (2024)

Vlastník Picasso
Vloženo 21.3.2024
Aktualizováno 16.4.2024

Chtěl jsem stroj na blbnutí po okreskách, nepřekoňovaný, lehký a KTM. Jako doplněk k 890 Adventure, na které se přece jen nedá především kvůli obutí tak blbnout .

Motorka koupena od FIRMA:Racetool (Praha 4-Hodkovičky)

První dojmy - Pocitově strašně lehká motorka, jízdně úplně odlišná od Adventure. Posaz je daleko sportovnější, motorka padne do ruky ihned při první jízdě. Originál pneu Michelin jsou hravé, vytváří dojem, že spolehlivě drží. Dá se s tím jet pila i na rozmlácených okresních silničkách. První dojem je, že to bude asi to, co jsem hledal.

Doplňky na motorce - Páčky, Akrpaovič Techpack...

Objednal jsem to v plné palbě včetně Akrapoviče, jen ještě musím sehnat ten karbonový přední blatník, tohle vypadá trošku jako pěst na oko. Nejsem úplně odvařený z jízdních režimů, kdy Sport je špičkový při vyšších rychlostech, ale v pomalých vracečkách je takový ucukaný, hrozně háklivý na jakýkoliv pohyb zápěstí. Naopak režim Street je hlaďoučký v pomalejších zatáčkách, ale při výjezdu je takový línější. No, chtělo by to něco mezi, snad si zvyknu. Zatím mám jen pár stovek kilometrů, budou myslím přibývat velmi rychle, pak dám objektivní hodnocení.
Po 3 tis km: Tak tohle vypadá, že by to mohl být motorka na každý den, na blbnutí i na cesty. Nacvakal jsem si kufry, a vzal ji na jarní cestu na Balkán. Bylo krásně, držel jsem se vesměs zpevněných komunikací jak v Srbsku, tak i v Rumunsku. Jediné, co limituje jsou originální gumy. Navíc ubývají každým kilometrem. Na dobré silnici, na okreskách - neuvěřitelně drží. Bylo sucho, vzal jsem ji proto i na prašné šotolinky a polňačky, taky nebyl problém. Originální KTM kufry mají prapodivné kloubové spojení, stále přemýšlím, zda jsem to nenamontoval špatně... Mám pocit, že dát na tohle vyšší plexi, nějaké více univerzální gumy, jako cesťák by to určitě nebylo špatné, ale ten už mám, takže asi zůstane jak je. Střídám ji s 890 ADV a přestože jsou jako dvojčata, je jízda úplně jiná. Ne lepší, ne horší, jiná. Baví mne moc, stále se však na ní hledám. Na objektivní hodnocení proto ještě pár tisíc kilometrů musí počkat.

Hříbek
Hříbek napsal 23.03.24 v 09:20 10b.

Těším se na další postřehy, musi být opravdu zábavná

Brukev
Brukev napsal 21.03.24 v 18:50 10b.

Pecka … Dej tomu čas, podle mě až se zajede tak potaha i na street ( ja jezdím jen ten prave kvůli menší nervozitě )