Honda CB 1000R (2009)

Vlastník Andrej2002
Vloženo 21.3.2024
Aktualizováno 21.3.2024

Přechod ze Suzuki GS500e na Hondu CB1000R. První "litrová" motorka.

Motorka koupena od FIRMA:FSV MOTO (Velim) - Vše bylo v pořádku

Kawasaki Z 1000: Horší vzhled a o něco vyšší cena
Yamaha FZ1 N: V době koupě byly snad všechny motorky s vysokým nájezdem (45000 a více), nebo stáli oproti CB1000R o dost více

První dojmy - První dojmy byly úžasné. Oproti mé staré motorce byl velký rozdíl v průběhu výkonu, v síle i celkově v ovladatelnosti. Největší rozdíl jsem pocítil hned ze začátku, a to v o dost vyšším výkonu (35kw vs 92kw). Jelikož je na motorce i jiný výfuk, tak ten zvuk byl skvělý.

Průměrná spotřeba - 5.625 l/100km

Po nové motorce jsem koukal už od konce sezóny, ale pořád jsem se nemohl rozhodnout jakou si vybrat. Po dlouhé době hledání, koukání po recenzích atd. jsem měl 3 favority, a to Hondu CB 1000R, Yamahu FZ1 N a Kawasaki Z 1000. Koukal jsem tak nějak pořád po všech třech, ale žádná ve nebyla ve stavu a ceně, jak bych si to já představoval. Nakonec se ale objevila motorka na kterou jsem čekal. Rozumný nájezd, pouze 2 předchozí majitelé, žádné známky pádu nebo odření,perfektní technický stav a přívětivá cena. Hned po první zkušební jízdě, jsem věděl že je to přesně to co jsem hledal. Takže následovala její koupě a výměna oleje. Gumy na motorce byly skoro nové, olej a filtry jsem vyměnil hned po koupi a zbytek zatím nebyl potřeba. Zatím nebyla možnost pořádné projíďky, pouze jsem zatím popojížděl kolem komína jelikož je na mě pořád zima. Doufám že s výběrem budu spokojen a třeba po sezóně přidám svoje zkušenosti.