Jawa 250/579 (1970)

Vlastník Alishii
Vloženo 14.3.2024
Aktualizováno 21.3.2024

Švéd. Naprosto úžasná motorka.

První dojmy - Začátek byl boj, než poprvé nastartovala a pak nastalo úžasné dobrodružství při cestování na Ukrajinu (a okolní země).

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv, kdo má rád staré motorky a je do nepohody. Možná se šiknou dlouhé nohy :-D.

Doplňky na motorce - Dodělaný boční stojánek.

Zda se dá s moto i dobře cestovat? Záleží na tom, co si představujete pod pojmem "dobře cestovat". Z mého pohledu se s ní dá naprosto výborně cestovat. Švéda jsem pořídila, protože se mi kluci zmínili, že jedou za necelý měsíc na Ukrajinu, tak jestli nechci jet s nima. Můj moto park čítal motorky pouze silniční, tak jsem začala pokukovat, jestli by se dalo něco pořídit, abych se mohla k jejich cestování přidat. No a tak jsem dva týdny před odjezdem pořídila Švéda. Proč zrovna Švéda, toť dobrá otázka. Asi tam bude několik důvodů, z čehož jeden bude asi takový ženský - pocit. Pak rozumové důvody budou - nejsem tak bohatá, abych si kupovala nové motorky, které rychle tratí na ceně, takže stará motorka, která si cenu drží se mi zdá rozumnější volbou. Ale zase hádám, že to je u mě stejnak jen snaha rozumově obhájit, "proč". Já ty staré stroje prostě mám ráda. Ten zvuk, ta radost, ten pocit uvnitř, když motorka po mnoha dnech a hodinách práce nastartuje. To prostě s novou motorkou člověk nezažije. Tedy alespoň já ne, protože v nové motorce bych se absolutně neuměla vrtat a představa, že když to nestartuje, tak hledám, jestli to není nějaké tlačítko nebo cosi elektronického... neba mě to. Nelákají mě všechny ty elektronické vymoženosti a tenhle Švéd je dokonce bezbateriový. Prostě pecka. Cestování na něm ani nebylo nepohodlné. Dokonce jsem najednou objevila krásu cestování o dost pomalejším tempem, než bylo na XJčku (Yamaha, moje Žížala). Člověk se stíhal mnohem více kochat. No a pak to samozřejmě přinášelo mnohem více únavy a taktéž trénink trpělivosti, když člověk padal v blátě a pak nakopával a nakopával, aby nastartoval, popojel o centimetr a zase to položil a zase zvedal, v tom blátě proti kopci, a zase nakopával a nakopával...uf. K cestování se Švédem by bylo hodně co vyprávět, ale jedním slovem - úžasný.

Podas
Podas napsal 21.03.24 v 21:29 10b.

No hezky pěkně

cmiral
cmiral napsal 21.03.24 v 20:21 10b.

Targus
Targus napsal 21.03.24 v 20:07 10b.

Není ten kůň na sedmém obrázku náhodou Rumun?

Jinak souhlas, do zemí na východ od řeky Moravy jsou staré vrány (motorky, ne baby) poněkud spolehlivějším řešením problému, jak se dostat zpátky.

valivali
valivali napsal 19.03.24 v 14:13

...se Švédem, RDčkem a ještě zrzka

kawajawa
kawajawa napsal 19.03.24 v 13:19 10b.

Ženská se Švedem a ještě RDečkem...