Harley Davidson FXDWGI Dyna Wide Glide (2007)

Vlastník Pavel_Wolf
Vloženo 12.3.2024
Aktualizováno 12.3.2024

Můj první motocykl, když jsem si papíry dodělal ve 40 letech. Dal jsem si ho jako dárek ke kulatinám

Motorka koupena od https://www.4moto.cz/ - Kluci to tahají z USA. Stroje jsou na 99% lehce po nehodě, ale nic dramatického. Mají profesionální přístup a jsou v pohodě.

První dojmy - Paráda. Bublání, rachot, síla a mraky chromu. Byl jsem král silnic. Plnila přesně to co jsem od ní očekával. Problém nastal, když jsem se chtěl vrátit domu do garáže pozdě věčer. Výfuky Vance & Hines udělali budíček všem okolo a to pro zachování dobrých sousedských vztahů nebylo úplně v pohodě. Dlaší problém nastal v okamžiku, kdy bylo potřeba obnovit technickou. Naštěstí jsem narazil po delším pátrání na STK, kde si s tím poradili. Ale byl to opruz.

Motorku bych doporučil pro - Musí to být fanda těchto motorek. Pohodář, který si nemusí nic dokazovat.

Doplňky na motorce - Vance & Hines, kožené kufry, alarm se zamykáním na brzdový kotouč.

Proč tohle? Chtěl jsem byl drsný motorkář v kůži, abych byl nepřehlédnutelný.
Jízda je na tom parádní, ale řidič musí počítata s tím, že to je kochačka. Vše nad 100 km/h je na tom nepohodlné díky nárazům větru a absenci čelního plexi. Spotřeba okolo 6,5 - 7 litrů, servis u HD je obecně dost drahý. Brzdy v pohodě, ale jedete kochačku, tak není potřeba něco co se zakousne do kotoučů. Úložný prostor musíte řešit extra.
Nejlepší jízdu jsem si užil podél pobřeží Chorvatska. Ve městě je to těžké, motor dost topí a je Vám horko. Na dálnici na Vás fouká, v Rakousku je problém s rachotem výfuků, protože při přejezdu Alp plašíte krávy.
Ale je to Harley Davidson. Je to jak naleštěný hudební nástroj se sílou lokomotivy. Vezmete za plyn a okamžitě se Vám udělá rohlík na tváři ). Vše jde stranou a je to jen o Vás. Klidně budete na sebe nechat foukat, všechno tahat po kapsách a po každé jízdě to do zblbnutí leštit. Jsou to jen Vaše chvilky ajsou boží. Přesně takový pocit to je.

Pavel_Wolf
Pavel_Wolf napsal 15.03.24 v 06:48

Už nemám HD. Ale bylo to s ní super ?. Teď už se z ní těší jiný biker…..ať má plno šťastných kilometrů a zážitků s ní?

Kali88
Kali88 napsal 14.03.24 v 18:42 10b.

Máš Haryka, na výfuky a sousedy se vykašli motorkář co není slyšet je obvykle mrtvý motorkář

ticha-voda
ticha-voda napsal 12.03.24 v 10:03 10b.

"Je to jak naleštěný hudební nástroj se sílou lokomotivy." PŘESNĚĚ.Užívej.