Harley Davidson FXDWGI Dyna Wide Glide (2012)

Vlastník Pavel_Wolf
Vloženo 12.3.2024
Aktualizováno 12.3.2024

Pokus o návrat k Harley Davidson

Motorka koupena od Moravskoslezký kraj - Neměl jsem z komunikace ( zákazník vs. prodejce soukromá osoba ) vůbec dobrý pocit. Příště raději od společnosti / osoby o které bude možné něco dohledat.

První dojmy - Vlastně smíšené pocity. I přes to, že jsem si motocykl odzkoušel před koupí, tak se následně ukázalo, že jsem dost zpohodlněl a do budoucna to bude spíš přemlouvání k jízdě, než zážitek.

Motorku bych doporučil pro - Pro motorkáře, který má chuť krotit divokého mustanga.

Doplňky na motorce - Výfuky, zadní brzdové světlo, sportovní sání/filtr

Chtěl jsem se vrátit k pocitu svobody z jízdy + radosti. Nevyužívat motocykl jako dopravní prostředek, ale něco, kde mohu vypnout hlavu a relaxovat.
Ta barevná kombinace, silnější verze, sportovní sání, výfuky...no zase jsem se ztratil. Harley Davidson...soused se posere až přijedu v noci domu .
Po prvním dni ježdění jsem měl jasno. Tudy cesta nevede.
Motocykl je menší, kratší, těžší a silnější, než má původní Wide Glide. Motocykl je opravdu surový. Vše co na tom člověk dělá je zápas v těžké váze. Jízda je opravdu pro chlupaté, vousaté, grilováním a pivem nasáklé motorkáře. Někam s tím přibublat, hodit to na boční stojan, v kožené bundě s řetězem a kvérem / nožem u pasu si sednout do baru. Pak výbuch motoru, kopnutí tam jedničky a vyrvat dlažbu ze silnice.
Úložný prostor = 0
Pohodlnost = 0
Brzdy = brutální
Síla motoru = brutální
Podvozek, spotřeba = lokomotiva

Kde se cítí nejlépe? Hladká silnice, bez velkého provozu, zatáčky s velkým obloukem.
Je to nádherný stroj pro opravdové HD nadšence, kteří jsou menšího vzrůstu a do 100 Kg. Jsem vyšší a težší, tak jsem na tom byl ...zvláštní.
Svezení trochu kazí jen to sportovní sání, které lehce vadí na pravé koleno. A když se zahřeje, tak je to opruz.
Dospěl jsem do stádia, kdy chci pohodlí, určitý komfor a plno vychytávek, které mi budou při jízdě k užitku a tento typ HD mi to prostě není schopný nabídnout.

Pavel_Wolf
Pavel_Wolf napsal 15.03.24 v 06:52

No už jí stejně nemám. Teď už jí jezdi někdo jiný ?

puffybodie
puffybodie napsal 13.03.24 v 06:54

Ta novejsi ma o 2cm kratsi rozvor a nizsi sedlo, ale spise tam byl hlavni problem ten vyvod od kamen aneb vzduchovy filtr. To je nestastne misto pro vysoke lidi (to same na Indianu treba), proto jsem hledal komplet serii s plochym filtrem a neni zadny problem.

Mimochodem pises 2012 model, ale mas tam 103 motor. V 2012 to bylo jeste porad 96. Takze to musis mit 2014

Pavel_Wolf
Pavel_Wolf napsal 12.03.24 v 22:31

Poměřoval jsem to s FXDWGI. Tou mojí původní. Ta původní byla o X cm vyšší a o X cm delší. A já byl o 20 kg menší .

puffybodie
puffybodie napsal 12.03.24 v 19:21 10b.

Pekny kousek. Od koho to bylo koupene?

Jinak jak ti to muze byt male jako? Tohle ma jeste vetsi rozvor nez FXDF co mam a na nem jsem tak akurat. Pro mensi lidi to naprosto neni.

Pupi04
Pupi04 napsal 12.03.24 v 14:18 10b.

Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu