Honda PS 125 (2009)

Vlastník MaťasDr
Vloženo 10.3.2024
Aktualizováno 10.3.2024

Je to pracant. Nic na parádu nebo na nějaké sportovní či jiné zážitky. Nicméně na jízdu ve městě - do práce nebo na nákup - ideální záležitost! Kterou jsem se vzhledem k ceně nebál nechat před barákem.

První dojmy - Jelikož jsem na skůtru do té doby jezdil jen na dovolených většinou v Řecku, tak na mě dolehla nostalgie a chvíli jsem si připadal jak u moře. :-) Taky mě automaticky napadlo, že bych si na nákup nemusel brát helmu... Pak jsem si uvědomil že jsem v ČR a taky je to samozřejmě nezodpovědné, takže zpět do reality..:-)

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo chce pracanta s úložným prostorem striktně do města a nepotrpí si na výkon

Doplňky na motorce - zadní kufr

U mě koupě tohoto stroje bylo praktické rozhodnutí. Kamarád měl skůtr na kterém jezdila jeho žena a ta po narození ratolesti již nejezdila. Já jsem neměl nic a chtěl jsem něco do města, abych se trochu svezl a v létě nejezdil pořád autem. Věděl jsem původ a stav skůtru, takže ideální. Chtěl jsem Hondu, protože si myslím, že jsou to opravdu držáci a razím u skůtrů názor, že lepší starší Hondu než novější čínu.Je to bráška SHáčka, který se prodává ale za dražší cenu. PSko mě nikde nenechalo, nebál jsem se ho nechat před barákem a startovalo na škrtnutí, takže účel splnilo. Oproti motorce je super ten úložný prostor, když vezmete batůžek a igelitku, tak poberete fakt velkej nákup- jednu tašku pod nohy, jednu do kufru pod sedlem, jednu do zadního kufru a něco do batohu.. Do města dobrý. Nicméně jsem se jel párkrát projet za Prahu na Karlštejnsko a tam už je to opravdu žalostně slabé i na okrsky. Max. rychlost cca 85 Km/h a měkký podvozek, který jde u větších výmolů na doraz, to se fakt moc nedá. Takže skůtr jsem po dvou sezonách prodal a koupil DUKA 390. Po čem sem mi pak stýskalo, byl každopádně ten úložný prostor! A když jsem se chtěl někam jen dopravit po městě pár kilometrů a bylo tam 10 semaforů, tak ten automat je prostě taky fajn...