Honda GL1800 GoldWing (2023)

Vlastník Wurst
Vloženo 15.1.2024
Aktualizováno 13.3.2024

Vloženo: 11.03.2024, Uskutečněno: 10.03.2024, Stav tachometru: 3050 km, Zhlédnuto: 209x

V sobotu jsem vyjel za svým otcem do Žatce a zůstal jsem tam do neděle. Cestu zpět si zpestřuji zastávkou u bývalého Velkého - Dolního Zuckerova mlýna, který se nachází v nedotčeném údolí Úterského potoka nedaleko Vidžína a jehož název je odvozen od jeho původních předválečných majitelů, jimiž byli členové rodu Zuckerů. Ti vlastnili ještě opodál stojící tzv. Malý - Horní Zuckerův mlýn, z něhož se dodnes bohužel také moc nezachovalo. Historie mlýnského stavení sahá až do 17. století a končí krátce po 2. světové válce. Od roku 1950 byl mlýn definitivně opuštěn a chátral. O poměrně rozlehlých pozůstatcích mlýna vím už delší dobu, tak se mi konečně podařilo toto až magické místo navštívit. Pod mlýnem lze vysledovat zanesené zbytky náhonu před návratem do koryta potoka. V těsné blízkosti ruin se dnes nachází rekreační chata nynějších majitelů, kteří se o celý prostor vzorně starají a pořádají zde různé akce a dětské tábory v souladu s okolní přírodou, která je opravdu malebná. Pokud budete mít někdy cestu kolem, určitě se zde zastavte.

Don_Juan (1) napsal 11.03.2024 v 13:29

Na jedné z fotek mě zaujala stavba potní chýše (takové to proutěné iglů ) a pozůstatky po chodníku na žhavé uhlíky.

Jinak tady snad i funkční odkaz na mapu:
//mapy.cz/zakladni?q=zuckeruv%20mlyn&source=firm&id=13477349&ds=1&x=13.0232483&y=49.9635015&z=13

• Bečov nad Teplou

Dnes více obrázků než textu. Jen se chci podělit o tu krásu ze včerejší popracovní vyjížďky do Bečova nad Teplou, kam jezdím hodně často. Jednak cestou tam je úžasné svezení Bečovskými zatáčkami v úseku z obce Mnichov po

Vloženo: 30.04.2024
    Uskutečněno: 29.04.2024
  • Víkend ve znamení žehnání motocyklů

V sobotu 27.4. se na vrchu Krasíkov u stejnojmenné osady nedaleko obce Kokašice konalo u kaple sv. Máří Magdaleny slavnostní svěcení motocyklů kaplanem Armády ČR Tomčíkem, které zde opět pořádal motocyklový klub Veri Equ

Vloženo: 29.04.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Morava

Rok se s rokem sešel a já se díky tomu opět scházím o víkendu 19. - 21.4. s partou mých přátel v Dolních Dunajovicích, kam každoročně jezdíme do penzionu zdejšího vinařství Holacký. V pátek vzhledem k počasí volím přesun

Vloženo: 22.04.2024
    Uskutečněno: 21.04.2024