Fantic Caballero 500 rally (2023)

Vlastník Lopp
Vloženo 6.11.2023
Aktualizováno 11.11.2023

Jako druhá moto pro retro (50+) amater enduristu naprosto super!

Motorka koupena od FIRMA:AIRMOTO (Prostějov 1)

První dojmy - I když ono caballero neni enduro, je to scrambler, takže ze stupaček dolů a ... posedávat :-)

Motorku bych doporučil pro - mlaďochy asi neosloví, ti maj ostrý endura...

Doplňky na motorce - padací rám

Fantic Caballero je nádherná motorka (můj subjektivní dojem, jinak bych do ní nešel) NIKDO nedělá tak krásného a do trénu SCHOPNÉHO scramblera! Podvozek je, jak psal Honzis v testu italsky tužší, ale to jde naklikat. Pak je hlučnější, to už je o zvyku, ale to jsou (zatím) jediná negativa, motor s firemním laděným výfukem šlape jako hodinky a převodovka funguje přesně na jedničku.

Lopp
Lopp napsal 15.11.23 v 08:23

pale - Já tam mám od začátku namontovaný origo tovární laďák Arrow + přeprogramovanou řídící jednotku od prodejce, který má právě zlepšít průběh v nižších otáčkách, takže to nedokážu posoudit. Za mě na kochačku úplně v pohodě... O vibracích ani nevím, to je taky v pohodě (kdo jezdil na KTM LC4, u dalších motorek už vibrace neřeší ) Za mě ta motorka nemá chybu... až na ty přední vidlice. To mě osobně vadí víc než všechno ostatní, naštěstí jsou nadstavitelný, takže po nějakém laborování a klikání docela O.K. jen prostě pořád "klepou" Ne na dorazy, ale při odskoku. Už jsem se s tím smířil. Dealer mě sdělil při garančce, že je to prostě jejich "vlastnost"

pale
pale napsal 13.11.23 v 17:18

Krásná motorka, už se těším na model 2024, kde by měly být vychytané mouchy a mimo barevný displej i upraven motor. Jak se motor chová v reálu, je fakt nutné ho stále točit? Nedá se jet na kochačku třeba 3 tis .ot? Jak je to s vibracemi?

Matess727x
Matess727x napsal 12.11.23 v 20:26 10b.

Já po ní silně pokukuju už skoro rok. No a už to asi nevydržím a pořídím si jí taky.

Lopp
Lopp napsal 09.11.23 v 18:34

Dík za komentáře všem...

NXram
NXram napsal 07.11.23 v 16:26 10b.

fakt krásná motorka , důležité je, že vyhovuje tobě a dělá ti radost
Před pár lety, když se tu ještě nic takového neprodávalo, jsem strašně chtěl něco takového postavit a hledal vhodného dárce, třeba CX500 jsem nakonec dal naopak do originál stavu. Nakonec z časových důvodů z toho sešlo a asi je to vlastně dobře, když vidím jak krásná motorka se dá koupit nová a bez starostí.
Upřímně by mě zajímalo jak to jede, sám teď zvažuji výměnu těžkého KLE co jsem letos v Lednu bezhlavě koupil na blbnutí za asi KTM 690 R nebo SWM 300 ... jo jo jsou to krásné dilema
Užívej ji ve zdraví