SYM Fiddle II 125 (2011)

Vlastník SoudruhJohnny
Vloženo 5.9.2023
Aktualizováno 20.9.2023

Výborná Taiwanská kopie Vespy, která dělá stejnou parádu za málo peněz.

Kymco Like 125: Dražší, nevybral jsem si z aktuální inzerce

První dojmy - Přesednutí ze starýho endura s obřím jednoválcem 650ccm a pětikvaltem na tuhle věc...bylo vlastně uplně v pohodě, možná se to bojím tady mezi motorkáři říct, ale bylo to p ř í j e m n ý. Odpich to má dostatečný, je to o trošku obratnější, má to kufr, nastartuje to na poprvé vždycky, ovládá se to jen jednou rukou a nemusí se přemýšlet nad řazením. Velké pohodlí, velká paráda, žádný stress.

Motorku bych doporučil pro - Pokud jezdíte rádi na kochačku a chcete mít kam dát helmu, případně další věci z večerky, a zároveň mít malou spotřebu

Průměrná spotřeba - 3.1625 l/100km

Ke skůtrům jsem přišel v Thajsku, kdy jsem si jeden půjčil, nějakou místně vyráběnou novou Hondu click 160 ccm, ujel jsem na tom asi 500km za týden, a bylo to výborný. Tak strašně nezávazný. Prostě jen klíček do kapsy a jet třeba v pantoflích. Ještě teda v Thajsku se moc nehrotí nějaká hladinka nebo helma, nebo vlastně cokoliv, což tomu dodalo opravdový pocit svobody. V Praze to tak uplně není(možná naštěstí), ale parkování zdarma na modrých zónách je dobrá motivace. Místo služebních superbů a oktávek by se měly rozdávat vespy! Ale to by se muselo asi nejdřív nespěchat tolik a brát ohled víc na ostatní, jinak by to byly jatka na těch silnicích...
Jel jsem si pro něj do Českých Budějovic, odkud jsem ho přivezl do Prahy po okreskách, cesta 150 km trvala asi 4 hodiny včetně vypití kafe v kavárně. Po okreskách, které byly v docela dobrém stavu to lítá docela slušně. Pokud někdo rád jezdí tempo na kochačku, tak tenhle obsah a výkon 6kW je bohatě dostačující. Snažil jsem se jet na čas, tak jsem to rval furt plnej skoro, cestovní rychlost 100km/h na tachometru byla asi maximum, co jsem po skrčení s krosnou na zádech vytáhl. Ale docela se to dalo udržovat kolem 90. Malá kola na velké díry nejsou nic moc, několikrát jsem slyšel doraz tlumiče, no ale Praha je takových výmolů plná. Přes vydlážděný koleje od tramvají přejíždět není uplně pohodlné, a trochu mám pocit že se mi to rozmontuje samo pod nohama. Ale co už, za ty prachy, a aspoň to tolik neláká. Ideální je se vyhnout co nejvíc výmolům, pak se dá říct že to je pohodlné vozítko.
Mám z toho pocit, jako z normální motorky, zrychlení díky variátoru je celkem dobré, ovládání je snadné, možná trochu vratké. Pocit z jízdy je ale příjemný, a takový odlehčený proti velké motorce.
Co víc dodat, doufám že se bude rozbíjet pomalu a co nejméně, a že si tu praktičnost a pohodlnost hodlám pořádně užít.

pajapaja
pajapaja napsal 10.09.23 v 06:38 7b.

callowsick
callowsick napsal 08.09.23 v 06:15 10b.

SYM je dobra volba