Vespa GTS Super 300 (2023)

Vlastník Milimetrovej
Vloženo 8.8.2023
Aktualizováno 20.8.2023

Elegantní a pohodlný skutr do města i kolem komína a vlastně i kolem světa.

Motorka koupena od FIRMA:MOTOBOOM (České Budějovice 3) - Spokojenost, příjemné jednání a rychlost vyřízení

První dojmy - Co čekat od fungl nové motorky? Prostě všechno funguje jak má. Motor si ševelí, brzdy si potřebují sednout Ale hlavně že to jede a jak krásně. Vychytávka proti starším typům je bezklíčové startování a zamykaní řiditek což je velmi přínosné a také motor hpe je trošku silnější a připadá mi kultivovaňejší.

Motorku bych doporučil pro - Prostě pro všechny kdo se chtějí pěkně a stylově povozit.

Doplňky na motorce - Objednány držák zavazadel a malý štítek proti větru

K větším skůtrům se vracím po nějaké době co jsem prodal vespu 200 gt a v garáži jsem si nechal na takovéto poslakování po městečku malou vespu 50, na kterou nedám dopustit, jednoduchý bezudržbový stroj který ani nic nežere. Jak to tak bývá tak mi začala chybět strojovna která je schopná a hlavně já na ní absolvovat i delší výlety a vyřídit věci i ve vzdálenějším okolí nákupy atd. K tomu moje hlavní motorka bmw r18 moc není. Tak jsem začal hledat skůtra středního obsahu a jelikož jsem zastánce tvrzení když skutr tak vespa, nezbylo mi než vybrat 300ccm od ikony skutrů z itálie. Když jsem se koukal po inzercích a bazarech hned mě přešel smích a moje konto taky, protože jsem věděl že budu muset koupit nový kus, který samozřejmě stojí víc než je běžné. U dealera zrovna měli dost vzácné zbarvení, kterých se prý do ČR moc nedostalo a tak volba byla jasná. Výbava perfektní a k tomu ještě 12 tis na doplňky. Když jedu vybírat motorku rozumí se že ji vezu hned domů a tak jsem zakrojil první cca 100 km a jsem velmi překvapen jak to všechno funguje, opravdu italové vědí co dělají, jízda je velmi příjemná i bez ochrany před větrem fouká přiměřeně a sebemenší otočení plynem je znát. Překvapil mě multimediální systém který po spárování s mobilem umí navigovat, císt sms a ukazovat kdo mi volá, to je zase krok dopředu oproti starším modelům. Prostě jako celek vynikající. Až jsem dostal strach jestli r18 nebude jen stát v garáži. Musím zajíždět takže na 3/4 plynu max tj tak 90-100km/h. Boční stojan mi přijde k ničemu pojistka při běžicím motoru je otravná a navíc se na centrál vespa přehoupne skoro sama. Jinak došli kufry a plexi s držákem tak je hned vespa praktičtější. Do budoucna chci zrcátka na konec řidítek a spz na přání.

Sema
Sema napsal 09.08.23 v 00:01 10b.

Krásná vespička

Pes69
Pes69 napsal 08.08.23 v 21:52 10b.

Krásná!! Letos v květnu jsme si s kamošem u vás na náměstí dávali oběd a pak hurá po 152 do Starého města a pak dolem kolem bizonů do Bystřice … vespičky jen předly… ta Tvoje je báječná a ujedeš na ní spoustu báječných kilometrů ..