Kawasaki Z 440 (1982)

Vlastník Damien_Blade
Vloženo 5.8.2023
Aktualizováno 5.8.2023

Vloženo: 15.08.2023, Uskutečněno: 15.08.2023, Stav tachometru: 10569 km, Zhlédnuto: 33x

Konečně jsem se pustil největší komplikace na motorce.

Moje Kawa je bohužel typ KZ440A. Bohužel proto, že tento typ neměl od výroby klasický vzduchový filtr, ale dvoukomorový systém a pro filtraci jen jakousi vložku s výměnným molitanem.

Do druhé komory se tak vkládala daná vložka a molitan - viz ilustrační obrázky níže.

Celý systém by tak měl vypadat takto:

Jiné typy daného modelu, tedy zejména KZ440B měl možnost vkládat klasický filtr

V mém případě vše komplikovala skutečnost, že se jedná o stavbu. Autor úpravy musel kvůli snížení sedla eliminovat druhou komoru, do které se běžně vkládá "kartuše" s molitanem a tento princip napodobil v zjednodušené variantě na konci první komory. Vzal původní kus z druhé komory se sítkem a dal tam kus molitanu.

Toto řešení nebylo ani elegantní, ani dle mého vhodné a zejména špatně udržovatelné. Za mě osobně je filtr prostě filtr a dva pruhy molitanu jej nemohou nahradit. První komora airboxu musela pryč. Byla zde ale komplikace, že vzhledem k úpravě motocyklu to byl ježek v kleci. Airbox měl jít původně ven směrem dozadu k zadnímu kolu, jenže autor úpravy udělal změny pro nové sedlo a uložení baterie. Tudy už ven airbox nemohl. Směrem k přednímu kolu by to bylo proveditelné, ale kostra motocyklu se tímto směrem zužuje a airbox kostru kopíruje - tedy směrem k zadnímu kolu se rozšiřuje.

Velmi velmi jsem se chtěl vyhnout destrukci první komoře airboxu, ale nešlo to. Sundal jsem karburátory a musel airbox "vyřezat" ze svého lůžka.

Systém jsem nahradil dvojicí klasických filtrů (hříbků) s kolenem 45° a průměrem ústí průměr 48mm = (extremebike.cz; AF02248) 560,00 Kč

Hadičku od výdechu z ventilového víka jsem svedl za motorem pod kyvnou zadní vidlici.

callowsick (463) napsal 16.08.2023 v 19:43

Asi bych vzal radši molitany s prirubou… lip filtrujou a tyhle obyč košíky mají většinou v místě nasazení košíku na gumu priruby o něco menší svetlost. Na malorazce mi to dělalo predcasnej omezovač otacek

Kawalumpik (11) napsal 16.08.2023 v 16:33

Jsi řezník, ale dobrej.

• Řídítka

Už jsem měnil řídítka několikrát a věděl jsem, že to nebude jen tak. Původní nevypadaly špatně, ale byly velmi nízko. https://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2023/40/651920_3597784d1a093394b385cbc59f168872.jpght

Vloženo: 02.10.2023
    Uskutečněno: 02.10.2023
  • Nejlepší zážitek

Stal se mi "nejlepší zážitek", jaký jsem za 11 let s motorkami zažil. Těžko se to klasifikuje, nejlepší, nejvíc vzrušující, adrenalinový nevím. A nějak mě ani nepřekvapuje, že jsem to zažil zrovna s touto motorkou, od kt

Vloženo: 25.08.2023
    Uskutečněno: 25.08.2023
  • Výměna oleje a přední brzda

OLEJ Od servisu a výměny oleje najeto cca 500 km. Raději počítám s tím, že na motorku nebylo před tím dlouho šáhnuto, proto první výměnu jsem bral jako výplach. Navíc se dělala i nová spojka. Proto raději preventivní n

Typ: Údržba
    Vloženo: 19.08.2023