Honda VT 600 Shadow (1995)

Vlastník 1Gabo
Vloženo 22.7.2023
Aktualizováno 10.4.2024

Nákup krámů a běžící servis a drobné úpravy

Vloženo: 18.08.2023, Uskutečněno: 18.08.2023, Stav tachometru: 3400 km, Zhlédnuto: 34x, Firma: FIRMA:MotoPripravky.cz (Teplice)

Mno, vzhledem k tomu, že se na 70 km/h rotřepávali řidítka až to hezké není, rozhodl jsem se do toho hrábnou. Z motopripravku jsem si objednal malou vyvazovacku (hridel, loziska a domecky) a k to,mu nejaky zavazi, shodil jsem pneu a budu zkouset rafek docentrovat. m takovou pokusnou vyvazovacku/centrovackuhazi nahoru hlavne v miste svaru nebo co to je. K tomu jsem dočesával hadice a koupil jsem si takovy hnusný olezlý kufry ... Ale k motce se budou, myslím hodit
No centrování a vyvažováíní pneu dopadlo tak, že mám na kole cca 120g závaží, ráfek je víceméně srovnanej, jen se mi nelíbí v místě svaru, kde se prostě zdá že to kopne, ale nepovedlo se mi to vyladit úplně do čisla. Velký kopance zmizely, ale řidítka se klepou když je pustím. Zítra přijde nová pneu, pak ještě koupim nová ložiska do kola, nová ložiska do krku řízení a přes zimu se vrátí pátky původní přední vidlice s prograsivníma pružinama.
EDIT - nová guma už je na motce, no, lehké vibrace tam od 80 km/h prostě jsou. Je otázka, zda má smysl zkoušet rozplést kolo a nechat někde přerovna ráfek. Vzhledem k ceně nového nemá smysl uvažovat o nákupu novýho ráfku ...
Jinak gumu jsem Vee Rubber Tour Cruise, plánoval jsem k tomu i zadní stejnou, ale ta nemá evropskou homologaci. A je otázka, zda za ušetřenejch "pár" korun v ceně pneu stojí případně problémy při nehodě. K tomu je nová zesílená motokrosová duše (objednaná omylem, chtěl jsem obyč, ale to už je jedno), novej pásek přes niple.
Npo a k tomu jsem trochu otočil dolů řidítka, pozice rukou je teď mnohem přirozenější, ješte k tomu vychytávám pozici spojkový páčky. přetáhl jsem lanka k plynu tak, e se teď konečně nikde neskřípou a uprvil drák tachimetru, aby tento byl malinko utopenější a vypadá to víc kompaktněji ...

No, aby to nebylo málo, tak jsem ještě vyndal zadní kolo, abych prohlídnul gumy kolem rozety, pakny, zkontroloval ložiska, vyvažil kolo a zkontrolovl jestli nehází. Nakonec na kolo padlo jen 30g závaží, což bych řekl není špatné. Všecko ostatní je v cajku. Nicméméně prostě nad 80 km/h pořád něco kope dořidítek. je teda pravda, že to asi bude fakt předním kolem. netušil by někdo, kde sehnat novej ráfek 2,15x19 s 56 dírama? Zatim jsem - kromě origo za nesmyslnou cenu - nebyl úspěšněj v hledání ...

Milan1963 (275) napsal 18.08.2023 v 20:51

elvis78 (137) napsal 18.08.2023 v 15:50

jednoznačně za deset bodů-takovej centrovací přípravek mám taky

• První výjezd 2024

Máme za sebou prvních cc 100 km roku 2024. Dovolím si to nazvat po částečné repasi stroje. Nové věci: Vyhřívané gripy Oxforf Cruiser pancéřová hadice brzdy HEL + repas brzdové pumpy + brzdovka Total kotouč + sintro

Vloženo: 08.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024
  • Hibernace - repase

Vzhledem k tomu, ža na motce je namontovaná USD vidlice z Giler XR, která má 140 kg a Stínovlas se při brždění hodně potápí, pustil jsem se do repasu origo vidlice, kterou jsem koupil s motorkou. První překvapení bylo

Typ: Údržba
    Vloženo: 20.12.2023
    Uskutečněno: 20.12.2023
  • Poslední projížďka 2023

Poslední dobou jsem jen jezdil do práce a na krátké vyjížďky (50 - 60 km, jen tak na hodinku brouzdat po okreskách a hledat hezká místa). Te´d o víkendu asi naposledy, v neděli bylo přes den cca 14 stupňů a už jsem přije

Vloženo: 23.10.2023
    Uskutečněno: 23.10.2023