Adamoto JL 50 QT 7 retro (2007)

Vlastník dettektorr
Vloženo 16.7.2023
Aktualizováno 28.7.2023

Je to 1. zkušenost se dvěma kolama pro moji milovanou ženušku a pro mě sranda bajk na cesty do krámu

První dojmy - Veskrze pozitivní. Dostal jsem to, co jsem čekal.

16.7.23 km: 4761

Tak a je to tady. Moje milovana zena se s kolegyni z prace dohodla, ze si od ni za mrzky peniz koupi skutrik, aby si skusila, jestli ji to pujde a bude ji to bavit a naucila se na necem podobnym kolu. Ja jsem samozrejme zajasal a s vidinou brzkych vyjizdek na 125 skutru jsem souhlasil. U kolegyne jsme zkontrolovali vse co se dalo a ja se vydal na cestu domu s tim, ze Renca pojede autem za mnou a bude mi delat ochrany val

MASINA jede se mnou skoro 90kg v pohode 50 - 60 kmh po rovince, 30 do kopce a 70 z kopce. Na 50 cbm super. Brzdi taky skvele, mame predek kotouc a zadek buben.

Doma jsem radne pocistil co slo takze vzduchac, je to jen molitan, vse odmasteno, vylesteno, kontrola oleje, brzdovky atd. No a vecer jsme sli s Rencou trenovat. Na to, ze v zivote neridila motorku nebo skutr, ji to slo luxusne a hlavne ji to.strasne sluselo.

1. dojmy jsou teda veskrze pozitivni, takze zitra evidencka pak prepis a uzivat a v zime si mam alespon s cim hrat.

EDIT 18.7.23 km 4785

Tak mame za sebou prvnich 50 kilometru Stihl jsem, sestelovat karburator a volnobeh. Hadal se nam volnobeh, takze nejprve nastavit bohatost smesi. Na tomhle karburatoru je volnobezna tryska na strane motoru, tak jsem zacal a nakonec skoncil s obecnym doporucenim 1,5 otacky protismeru hodin ze zavreneho stavu. (Kdyby byla tryska na strane sani, doporucuje se 2,5 otacky.) Pak sroubkem, kde je uchyceno plynove lanko nastavit volnobezne otacky na cca 1700 /min, jak je doporuceno vyrobcem. Ja mam malou krabicku za cca 100 korun z aliku, ktera ze svickoveho kabelu snima pulsy a vypocitava otacky. Vse nastaveno motorka sinjen chrochta. Studeny start na drc, teply start, zatim s troskou plynu, ale mozna to taky poladim.

Dale jsem sundal dekl variatoru, vse zkontroloval a vycistil. Remen je naprosto OK, jak novej, aby ne po 4500 km Valecky v pohode.

Tak zatim cus.

EDIT 26.7.2023 km: 4792

Tak asi posledni startovni investice do manzelky zihadla. Vzhledem k tomu, ze na skutru byly puvodni cinske gumy z roku 2007, jejich vzorek nebyl uz kdovijaky, hlavne vzadu, bylo nutne nove obuti. Volba padla na Continental a jejich Conti Twist 3,50-10. Obe jsem koupil na ipneu.cz s dopravou do Kladenskeho Bestdrive (drive Barum) v cene za hezkych 1368 Kc. Rozhodl jsem, demokraticky, ze takhke prtavy gumy nebudu prezouvat v servisu, ale udelam si to samodomo. Byka to prace na celkem 2 hodiny i s poradnym vycistenim zejmena zadni casti kyvky. Ta byla zahnojena az beda. Skutr jede asi trochu jisteji, ale hlavne uz pneu drzi tlak. Ty stare uchazeli zpuchrelyma dirama v bocich.

callowsick
callowsick napsal 23.07.23 v 17:10 10b.

Tak ať dlouho maká

K167
K167 napsal 21.07.23 v 12:10 10b.

"Takze start nohou, pac elektricky starter pry nefunguje, on funguje, ale na to jsem prisel az po hodne dlouhy dobe doma v garazi. Musi se drzet zadni brzda, jinak je okruh starteru vyblokovany."

Jo jo, když selže všechno, přečti si návod.

Skutřik paní sluší.

rogih
rogih napsal 19.07.23 v 16:07 10b.

Parádní holčičí skutřík. Ať slouží!!!

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 17.07.23 v 11:53 10b.

To musí udělat z kopce 80. Zkoušel jsi zalehnout?

ErkoPeťa
ErkoPeťa napsal 17.07.23 v 11:15 10b.