Honda CLR 125 (2002)

Vlastník Robert_T
Vloženo 17.6.2023
Aktualizováno 17.6.2023

Lehká, spolehlivá, výborně ovladatelná motorka pro začínající jezdce nebo pro jezdce, kteří již nevyhledávají vyšší výkon a rychlost.

Motorka koupena od Honda Deyl & Šulc

První dojmy - Motorka se mi na první pohled líbila vzhledově. Před koupí jsem zvažoval i vyšší kubaturu, ale nakonec jsem se kvůli minimálním motorkářským zkušenostem radši rozhodl pro 125-ku. První dojmy z jízdy byli výborné, motorka mi padla do ruky hned.

Hondu CLR 125 CityFly jsem si v roce 2002 koupil jako moji první motorku.
Mám teď (06/2023) najeto něco přes 26.000 km, což je za tu dobu co ji vlastním hodně málo. Některé sezóny jsem nejezdil vůbec nebo minimálně. Poslední dvě sezóny zase trochu víc.
Motorka mi přijde jako výborný stroj do města, na nezpevněné silnice, na výlety za město po okreskách. Jednoduchý motor má 11 koní, což není moc, ale do města to stačí. Brzdy mi připadají dostatečně dimenzované. Podvozek je dobře odpružený, zdvihy a světlá výška bohatě dostačující. Jízda se spolujezdcem je celkem v pohodě, ale při výkonu 11 koní je větší zatížení motorky znát hlavně při zrychlování. Spotřebu mám něco přes 3 litry, nikdy jsem to nepočítal přesně, jen to odhaduji podle najetích km na jednu nádrž. Poruchy jsem neměl žádné. Pravidelně jsem motorku servisoval v servisu Hondy (olej, a podle stavu i výměna brzdových destiček). Před rokem jsem poprvé nechal vyměnit komplet řetězovou sadu a též brzdový kotouč.
Ideální cestovní rychlost je podle mého názoru pro tuto motorku okolo 80 km/h, lze jí držet i na 90 km/h, ale to spíš ne dlouhodobě. Max rychlost je uváděna 100 km/h, takže rozhodně to není na cestování po dálnici. Na motorce jsem nejdál dojel na výlet do Tater, ale musím říct, že na dlouhé cestování je určitě vhodnější výkonnější motorka. Jinak je to pro mně skvělá motorka do města a na kratší výlety - agilní, lehká, snadno ovladatelná, spolehlivá, jednoduchá na údržbu a servis.

HQMario
HQMario napsal 21.06.23 v 09:04 8b.

Moc hezká motorka, Honda je zárukou kvality a spolehlivosti. Ten malý objem bych tak neřešil. Můj kamarád říká "hlavně že to vrčí a že se to klepe" Hlavně že ti dělá radost a že tě to na ní baví - to je na tom to hlavní.

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 20.06.23 v 21:46 10b.

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 17.06.23 v 17:40 10b.

Tu samou jsem pred par lety koupil dceri, dnes zrovna jsme cvicili jizdu (dela A1 ridicak). Mekoucka, hodna motorka, idealni pro zacatecnika. Je treba se naucit ji startovat, sytic je schovanej za motorem na karbci a nez se zahreje, tak to chvili trva. Brzdy nejsou uplne ostry, ale je to spolehlivej a jednoduchej stroj

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 17.06.23 v 08:29

Přehlédnul jsem, že ji máš z roku 2002 a ne 2022. Jsem už nepozorné trdlo.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 17.06.23 v 01:02 10b.

Pěkná, lehoučká a celkem slušný nájezd. Tatry jsem jezdil snad před sto lety, opět se tam chystám. Tak ať ti slouží a dělá jen radost.