Kentoya Torrax 125 (2022)

Vlastník Fausteric
Vloženo 5.5.2023
Aktualizováno 26.5.2023

Vloženo: 13.05.2023, Uskutečněno: 12.05.2023, Stav tachometru: 10 km, Zhlédnuto: 354x

Na velkým skútru jsem ještě nejezdil. Kdysi jsem měl jendorychlostní Babetu, zkoušel padesátku Pionýra, ale to jsou v podstatě jen kola s motorem. Kentoya Torrax 125 je něco zcela jiného, velký těžký skútr. Koupil jsme si ho k šedesátinám a dobře jsem udělal. Včera jsem skútr opatrně vytlačil z garáže, udělal první foto a jdeme na věc. Nastartovat motor, počkat chvilku, až po zahřátí klesnou otáčky a jedeme. Myslel jsem, že mi bude ulice úzká, ale nestalo se. Velká pohoda. Jak je tento skútr těžký, je díky tomu za jídy velice stabilní. Dokonce i když jedu krokem. Nadšení z jízdy. Dýchat jsem začal až za první křižovatkou, po nějaké době (15-20minut?) jsme dokonce zjistil, že mám i něco takového, jako zpětná zrcátka. Jedu zatím jen okruh po sídlišti, jednou dvakrát, třikrát a furt dokola, je tu, s výjimkou popelářů, co jezděj jak je namane, minimální provoz a omezení na 30km/h. Přece jen se musíme s Torraxem nejdřív seznámit, to není jen tak, pusa, hups a čau. Zkouším zastavit na mnou předem vybraném místě, z počátku to ne vždy vyjde, mám tendenci, místo brzdy, přidat plyn. Některé návyky z byciklu jsou na skútru použitelné, jiné moc ne. Na rovince za sídlištěm zkouším jet rychleji, 50km/h. zatím bych neměl jezdit víc jak 60, do první servisní prohlídky. Skůtr jde pěkně za plynem, zkouším to s citem a moc ho netýrat. Další focení na cestě na louce, je hezky, musím toho využít, krátké video na youtube. Jsem nadšený, ale pro tento den je toho na mě už dost, potřebuju zážitky vstřebat. Sice jsem napoprvé najezdil pouhých 10km, ale zkušeností už mám hromadu. Ono není kam spěchat, další vyjížďky a kilometry budou přibývat. Myslel jsme, že mi bude nějak vadit přilba, ale ta mi sedí na hlavě a ani o ní nevím. Palec nahoru, skútr do garáže.

elvis78 (133) napsal 14.05.2023 v 11:00

bohužel tyhle vzducháče mají smutný výkon od 6,5 do 8kw. Ale když by se Vám to ježdění zalíbilo, jistě zalíbí pokud jste zvyklý jen na auto a kolo, tak těch 11KW kdybyste si zkusil, byste už vyměnit nechtěl. Je to jízda krásně svižná, moc aut vás nepředjede
Ať skútřík slouží dobře.
p.s. já jsem začínal na skutru a ve skoro čtyřiceti jsem skončil na motorce. Babetu a fichtla si ponechám, nakonec už je to histórie.

• Další výlet s Torraxem

Kdesi za Točníkem, s dronem DJI Mavic Mini.

Vloženo: 06.04.2024
    Uskutečněno: 06.04.2024
  • 2024 Torrax

Sezona zahájena, jen je pořád, teda na mě, dědka 60+, dost velká kosa. jel jsem jen kolem komína, 28km, abych protáh po zimním stání skútr, nic víc. Mám dojem, že loni bylo trochu tepleji? Teda venku, že ano. Jo loni (

Vloženo: 18.03.2024
    Uskutečněno: 18.03.2024
  • 3.projížďka

Dotankování a další vyjížďka, tentokrát na Karlštejn, najeto 80km. První větší projížďka, zvykáme si na sebe.https://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2023/21/636391_fba0246080e235e2de98a03d624939de.jpg

Vloženo: 25.05.2023
    Uskutečněno: 25.05.2023