Kawasaki EL 125 Eliminator (2005)

Vlastník Sally77
Vloženo 27.4.2023
Aktualizováno 27.4.2023

Tato kráska dokáže rozsvítit sluníčko i v dešti :)

První dojmy - Při první jízdě jsem měla pocit, že byla vyrobena přímo mně na míru. Tvar řídítek, pedály, posed, jedním slovem pohodlí. Snad jediná vada na kráse byl fakt, že gumy pamatovaly odjez z fabriky. Jezdit na gumách starých skoro 17 let byl masakr. Ale jinak je motorka ve velmi dobrém stavu. Vizuálně působí jako silnější motorka.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající motorkáře. Pro všechny co si rádi užívají pohodovou jízdu.

Doplňky na motorce - Starší kožené tašky zdobené stříbrnými cvočky, bohužel v dost špatném stavu po původním majiteli.

Protože mám řidičák jen na M1, tak jsem měla omezený výběr.
Zatím jsme spolu necelý rok a jakmile nasbírám více zkušeností, tak proběhne pokus o řidičák M2, takže jsem měla i limit na cenu. V naší motorkářské rodině je nejmenší a nejslabší a proto dostala přezdívku elmino - mimino :)

Důležité pro mě bylo, aby byla motorka nízká kvůli pohodlnějšímu nasedání.
Má velice jednoduché ovládání. V zatáčkách sedí, různé nerovnosti terénu takřka necítím a celkově se na ní cítím bezpečně.

Výkon je slabší. Táhlé kopce sotva vydejchává, takže se musí dost podřazovat, ale nakonec to zvládne, přeci jen je to jen dváca.
Na rovinkách je docela svižná a spotřeba je do 4 l/100.

Nejvyšší dosažená rychlost cca 110 km na dálnici.
Zatím nejdelší najetá trasa cca 160 km a určitě budeme navyšovat.

Motorka je příjemně vyladěná jak vizuálně, tak technicky.
Jediné co mi dost citelně chybí je ukazatel paliva v nádrži. A jako méně zkušená motorkářka bych ocenila i ukazatel zařazené rychlosti.

Čadil
Čadil napsal 29.04.23 v 08:15 10b.