Honda NHX 110 LEAD (2009)

Vlastník Standa_moto
Vloženo 18.4.2023
Aktualizováno 21.4.2023

Honda lead 110 je malý skútr, výkon cca 6,6 kw, maximální rychlost je elektronicky omezena na zhruba 82 km/h.

Honda Vision 110: Opět malý podsedlový prostor, vyšší cena ojetin vzhledem k tomu, že to je novější model než můj Lead.
Honda SCV 100 Lead: "starý Lead", spolehlivý dělník, vzduchem chlazený, příznivá cena, oproti novějšímu Leadu má menší podsedlový prostor, starší technologie (karburátor x vstřikování, vzduch x vodník, 5kw vs 6,6kw)

První dojmy - Skútr je velmi jednoduchý na ovládání, lehký, obratný. Motor má přijemný projev, jde téměř bez vibrací a při jízdě není skoro slyšet, průměrná spotřeba je v létě zhruba 2,2 l/100 km, v zimě stoupá i přes 2,5l/100 km. Nejlépe je Leadu v hustém provozu, zvládne i mimoměstskou jízdu, ale je potřeba mít na paměti, že maximální rychlost je omezena na nějakých 82 km/h.

Motorku bych doporučil pro - Nejspíše úplně každému, koho nebaví jezdit po městě MHD a shání věrného dělníka, který ho finančně nezrujnuje.

Leada jsem vzal hlavně kvůli jeho poměru cena/výkon, vzhledem k tomu, že se jedná o skútr značky Honda není co řešit, neskutečná spolehlivost a nenáročná údržba, kterou zvládne téměř každý.
Skútr používám k dennímu ježdění do školy, do obchodů a podobně, mám ho necelé dva roky a najeto mám zatím cca 8 tis km, netřeba podotýkat, že za tuto dobu se neobjevil jediný problém.
I když Lead výkonem ztrácí proti strojům jako je PCX nebo SH, zaujme svou praktičností. Uveze pohodlně dva lidi (klidně i tři nebo více, jak jsem viděl na videích z Vietnamu či Brazílie, kde je tento stroj velmi oblíbený. :D)
Abych to shrnul, Honda Lead 110 je městský dělník, silné stránky jsou spolehlivost a s tím související nenáročnost údržby, nízká spotřeba, spousta místa pod sedačkou a příjemný úsporný motor s adekvátním výkonem.