MV Agusta Brutale 1090 RR (2010)

Vlastník Raptor.1
Vloženo 22.3.2023
Aktualizováno 1.12.2023

Jak pravila Kelišová: "Italka, taková malá, divoká ..." Pak ještě dodala něco, s čím nesouhlasím, protože Brutale je fakt krásný kus strojařiny a designu.

Suzuki GSX-S1000S KATANA: Už jsem měl GSX-R 1000, byla skvělá, ale chtěl jsem změnu. K Italům mě to táhne více.

První dojmy - Padla do ruky brzo, ale ne hned, chtělo to pár km. Vede se pěkně, do zatáček jde ochotně (nové gumy, bez ojetých plošek). Posaz OK, zrcátka si z poloviny zakrývám rukama, ale to není nic neobvyklého. Plynová rukojeť má nulovou vůli a při přidáni o sebemenší kousek motocykl vystřelí vpřed - chce to zvyk. Kdysi jsem si na reakci plynu stěžoval u Raptora, ale tady je to umocněno na druhou. Přední brzda je skvělá, účinnost a dávkování fakt parádní. Zadní? Nic moc.

Motorku bych doporučil pro - Pro zkušenější jezdce, kteří jí dopřejí co potřebuje a mají dostatek sebekázně při jízdě.

Doplňky na motorce - LED blinkry Rizoma. Jsou velmi výrazně viditelné oproti originálním a přední i z pozice jezdce (originální jsou v zrcátkách, což je na prd), díky tomu jsou výraznější kontrolkou než ta na palubce.
Klín pod motorem
Držák RZ Evotech
Zásuvka na udržovací nabíječku Optimate

Mám za sebou první jízdu, tak zkušeností je zatím málo. Motor je silák, a to i dole. Kdysi mi kamarád půjčil na zkušební jízdu Brutale 910 S a to bylo pro mě zklamání - někde jsem o tom tady v diskuzi před lety psal.
Nedávno jsem narazil na video Pepy Sršně (myslím, že to byl původně TV pořad) a ten Brutale 1090 RR vychválil do nebe - že je to něco úplně jiného, naprosto odlišný stroj od předchozích. Tak jsem si řekl že bych mu mohl dát šanci. A stalo se ...
Měl jsem před časem GSX-R 1000, která má víc koní a je rychlejší, ale Brutale je víc vztekloun. Je s ní větší sranda a řekl bych že jako naháč je i bezpečnější - jezdec více vnímá rychlost. Suza byla taková uhlazená, tato holka je drsná. GSXR měla Yoshimury, hezky hluboce duněla, což je u čtyřválce neobvyklé. Tady jsou seriové výfuky ale při akceleraci je to spíš vřeštění, při podřazení zase štěkání ... Také mechanické zvuky z motoru - jejich utlumení japonský konstruktér velmi řeší, Ital nikoli. Proto zlí jazykové říkají, že zvuk MV Agusty na volnoběh připomíná diesel. Něco na tom je.

carlos38
carlos38 napsal 08.06.23 v 07:04 10b.

Krásná, jako nová. To červený ventilový víko podtrhuje agresi stroje. Až jí budeš chtít někdy prodat, vzpomeň si na synovce.

sorbon81
sorbon81 napsal 04.05.23 v 22:07 10b.

Krásná motorka! Užívej

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 10.04.23 v 21:14 10b.

Ty se toho nebojíš.

sfv
sfv napsal 29.03.23 v 21:14 10b.

Krásná strojovna!

libac22
libac22 napsal 29.03.23 v 12:31 10b.

Krásná