Harley Davidson XL 883R (2008)

Vlastník D.a.n.i.e.l
Vloženo 21.3.2023
Aktualizováno 21.3.2023

Pořízení Sportstera byl pro mě splněný dětský sen, který jsem si začal snít se svým tátou při společných návštěvách veletrhů motocyklů. Musel mít tu ikonickou nádrž, to bylo při výběru jasný.

První dojmy - Při koupi jsem na této motorce neseděl poprvé, takže jsem tušil co očekávat a ergonomicky mi hned padla do ruky. Musel jsem se trochu učit pro Harley Davidson specifické ovládací prvky jako například blinkry. Ale jízdu jsem si okamžitě začal užívat. Vlastně nejen jízdu, i ty

Doplňky na motorce - Navíc jsem koupil vzduchový filtr Roland Sands Design, koncovky výfuků Screamin´ Eagle, sundavací opěrku spolujezdce originál HD s nosičem, přední plexi štít na řídítka a postranní koženou brašnu.

Na motorkách jsem začal jezdit už v dětství, v 15 letech jsem proto neváhal a hned si udělal řidičák na 50ccm a pustil se do toho i na silnici. Už v té době jsem se zaujetím sledoval všechny reklamy Harley Davidson. A vysnil si Sportstera. Když jsem si na něj potom sednul na výstavě motocyklů, utvrdilo mě to v tom, že až dospěju, určitě si ho koupím. :) A kdyby se tam nehrnuli i jiní, asi bych na něm proseděl celou otevírací dobu výstavy.
K 50ti letům výročí prodeje modelu Sportster se mi naskytla příležitost koupit pěkný kousek od jedné moc milé paní. Motorka měla vše co se mi u tohoto modelu líbilo a navíc to byla verze 883R, tedy Roadster, který má vepředu dva brzdové kotouče a o něco vyšší zdvih odpružení než klasický. V černé barvě s legendárním zbarvením nádrže a s černým blokem motoru to byla specifikace, jakou bych volil i kdybych ho kupoval úplně nový.

Na motorce jsem procestoval celou Českou republiku, navštívil jsem i Rakousko, Německo, Slovensko a Polsko. Nikdy mě ty výlety nepřestaly bavit. A získaly ještě větší kouzlo s pořízením koncovek výfuku Screamin´Eagle, které jsou v Americe s motocykly Harley neodmyslitelně spjaty. Ten zvuk je těžce návykový. Umocňují charakter mohutného HD dvouválce s jeho specifickým projevem. Neznám značku motorek, které by se povedlo to věrohodně napodobit.

Vaňas
Vaňas napsal 31.03.23 v 21:25 10b.

SLAY
SLAY napsal 28.03.23 v 07:46 10b.

nejsem zrovna fanda HD , ale tenhle je fakt pecka

Snowball
Snowball napsal 24.03.23 v 20:53 10b.

Pěkná motorka a ještě pěknější fotky

Myschan
Myschan napsal 23.03.23 v 13:26 10b.

Pěkný kus radosti

Trautenberg13
Trautenberg13 napsal 21.03.23 v 20:25 10b.

Moc pěknej, kdybych někdy měnil svůj Enfield, tak jedině HD.