Piaggio Medley 125 (2021)

Vlastník sasos69
Vloženo 8.3.2023
Aktualizováno 8.10.2023

Skúter pôvodne kúpený pre 16 - ročnú teenagerku, s príležitostným využitím aj pre mňa.

Motorka koupena od Styx (Vráble)

Honda PCX 125: Chýbajúce ABS, slabé pruženie, nestabilita - menšie kolesá, slabší motor, stredový tunel
Yamaha NMAX 125: Menší kufor, nestabilita - menšie kolesá, slabší motor, stredový tunel, čakanie 6 mesiacov
Vespa 125: Malý kufor, nestabilita - menšie kolesá, 2x drahšia, slabší motor
Piaggio Beverly 125: V zásade to isté v štýlovom balení, 2x drahšia

První dojmy - Ja si kupujem motorku tak, že dostanem vnuknutie - pri určitom manévri, situácii zrazu cítim, že je to v danej chvíli tá pravá. Tu som vletel na kruháč a naklonil skúter až na stupačku a Medley šla ako po koľajniciach. A dcére sa páčila farba!

Motorku bych doporučil pro - Komukoľvek, kto uprednostní horeuvedené.

Doplňky na motorce - Zadný kufor
Deka Termoscud Tucano Urbano - pre jazdu v zime
Rev'it! Triomphe H2O Motorcycle Jacket Dark Navy - pre jazdu v zime

Skúter som chcel používať len príležitostne ale dcéra sa bojí jazdiť, tak som som sa začal voziť a zvykať si na jeho výhody. Postupne som úplne odstavil auto (okrem rodinných výletov) a začal som sa pripravovať na zimu. Aj to dopadlo úspešne a dnes si neviem iný dopravný prostriedok do mesta ani predstaviť.
Dokonca si myslím, že keby som si miesto prvej motorky kedysi kúpil skúter, možno by som sa ani motorkárom nestal.

Skúsenosti po 2000 km:
Výhody v premávke:
- vždy stojím prvý na svetlách, kolóny väčšinou predbieham keď stoja, takže nestrácam čas - Medley je veľmi obratný, nie moc široký na rozdiel od Triumphu, kedy už mnohokrát rajdy neumožnia predbiehať kolónu; to isté platí aj pre jazdu vo dvojici, keď váhu spolujazdkyne kompenzujem dvomi prstami na brzdách miesto jedného
- obchvaty - 15 koní umožňuje svižnú jazdu aj pri mojich105 kg cca 110 km/hod., čo mi umožňuje chodiť aj po obchvatoch a ešte aj nebyť posledný; je to dôležité kvôli bezpečnosti
- parkovanie je absolútna výhoda, lebo vždy parkujem "pri vchode", nezdržiavam sa hľadaním vhodného miesta, lebo 125 - ka je dosť malá aj oproti motorke a nezavadzia; 136 kg nie je absolútne žiaden problém pri manipulácii na mieste ani pri prekonávaní obrubníkov - možno najväčšia prekážka pri prechode na silnejší 300-350 cm3 skúter
- nákupy nie sú problém, do kufra pod sedlom sa zmestí skoro plná nákupná taška (dnes je MDŽ, tak som viezol 2 kytice), kvôli rovnej podlahe sa medzi nohy zmestí plná veľká tenisová kabela; pod sedlo sa v pohode zmestia 2 Nolanky, jedna vyklápačka, jedna integrála, len treba dať dole komunikátory kvôli šírke; kufor som z nosiča preto odmontoval ako zbytočný
- rovná podlaha je "povinná" kvôli pohodlnému nastupovaniu a nakupovaniu

Aktualizácia po 5000 km (10/2023)
Konečne som zohnal kľúč na nastavenie predpätia zadných pružín a pritvrdil som na 3 (maximum je 5), lebo dosť chodím so ženou a denne so synom. Zrazu je motorka menej rozheganá a lepšie drží stopu; a jazda je zrazu ako po koľajniciach a športovejšia, keď idem sám, čím sa zrýchlil prejazd zákrutami. To je hlavný dôvod, prečo sa idem "kurviť" do mesta aj keď nemám iný dôvod

Jazda v zime a daždi (pre zaujímavosť aj pre motorkárov, platí len pre jazdu bez spolujazdca):
- základom je teplá bunda a deka, nemusím si potom dávať žiadne teplé nohavice (raz som šiel z tenisu v trenkách pri -3C)
- rukavice mám len kožené, premrznem v nich pri menej ako -2C po 5-10 min. ale však potom sa zohrejem ale som štýlový!; dôležitá je manžeta aby absolútne neprenikol studený vzduch pod bundu, to totiž znemožní jazdu takmer okamžite
- prilba buď integrála alebo celotvárová s nákrčníkom na elimináciu akéhokoľvek prúdenia studeného vzduchu, pinlock je povinný, inak stále na svetlách budete otvárať priezor

Thommaso
Thommaso napsal 01.04.23 v 01:17 10b.

fantomaz
fantomaz napsal 15.03.23 v 23:17 10b.

Taky jsem ho chtěl, ale 150ku, abych nemusel mít furt jen plný plyn, dal jsem prodejci i zálohu a akorát mě tahal za nos, stále jsem čekal a nic, tak jsem napsal ať mi vrátí zálohu a nakonec koupil PCX

Vasko969
Vasko969 napsal 11.03.23 v 01:06 10b.

Paráda. Vysoko nákazlivá recenzia. Začínám uvažovat o kúpe skútrika...

pkKun
pkKun napsal 09.03.23 v 13:00 10b.

Ahoj, tomu říkám popis. Normálně o ní budu uvažovat . Se na ní někdy ukaž

hetashap
hetashap napsal 09.03.23 v 09:40 9b.

You need to select the state of your residence, and the coverage of the insurance while registering for the activation.