Honda Monkey 125 (2022)

Vlastník Vecnyzacatecnik
Vloženo 7.3.2023
Aktualizováno 20.3.2023

Kdo nezkusil, nepochopí.
Protože jich tu moc není, a chci šířit zkušenosti i jinde než na FB, dávám i sem.

První dojmy - Po 25 letech jsem znova sednul na motorku. Je to boží. Stojí za ty peníze.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv - starý, mladý, holky, kluci

Doplňky na motorce - Nosič, kufr Shad 35 L
Výfuk Yoshimura RS-3 + Spark arrestor (úžasnej zvuk)
Řetězový kolečko 13 zubů
Brašna Qbag Dakar
Opičák Hugo

Byla to láska na první pohled a jsem rád že jsem si koupil zrovna model 2022. Za mě nejhezčí barevná schémata.
Je to lehký, mrštný, celkem pohodlný, jezdí to za děkuju.
Měl jsem trochu strach, že budu brzda provozu, ale pokud s tím nejedu po dálnici nebo nějaký silnici 1. třídy, tak mě auta spíš brzdí, dokonce i občas předjíždím :D.
Přes trochu terénní vzhled se s tím nejlíp jezdí na krásným hladkým asfaltu, záplatovaný okresky jsou utrpení.

puffybodie
puffybodie napsal 08.05.23 v 08:59 10b.

Guzo> Treba kamenity vyjezd na jednu nejmenovanou horu to se mnou v sedle nedalo. Ono postavit se do stupacek to delam casto treba na prejezdech a podobne, ale nemam se kde chytit pri moji vysce a je to spise scrambler, tak se predpoklada jizda v sede. Ale kdyz jsem si vedle toho stoupnul, tak to s plynem se vyhrabalo i z tech kamenu. V lese ve meste to taky zvladlo dost v listi. Jasne, s drapaky by to bylo lepsi, ale jak uz bylo receno asi malokdo si to bude huntovat, ale "bezny" teren pri cestach neni problem diky tomu jak to je lehke a co neda, tak se to da snadno i tlacit

Vecnyzacatecnik
Vecnyzacatecnik napsal 08.03.23 v 21:29

Guzo: jo asi tak jako Pionyr .
Par videi jsem videl - jako zvladne to dost, ale pohodlny to v terenu neni. Je to o tom jak velky koule mas na to huntovat novou, ne zrovna levnou morku nekde v terenu. Tezi to z maly hmotnosti a ovladatelnosti, ale urcite bych to nenazyval motorkou do terenu.

Guzo
Guzo napsal 08.03.23 v 12:58

Takže,asi ako bežný,ľahký naháč?
Kedysi to bol Pionier .?
Jasné ,že som od toho nečakal terénne zázraky.
Ale taká okolokomínovka,čo zvládne aj polňačku,alebo popri rieke,nejakých 10 km týmto ľahkým terénom,to by šlo?
Inak,na YT sú aj celkom tvrdé videá,kam túto mašinku hnali.

Vecnyzacatecnik
Vecnyzacatecnik napsal 08.03.23 v 11:23

Guzo: polnacku nebo louku to jako projede, ale neni to teren kterej bys chtel vyhledavat casto. Nekam dojet k lesu na houby nebo k rybniku to zvladne, rychlosti tak 20 - 30 km/h, urcite si nepredstavuj nejaky rally . Maly kola, kratky zdvihy, na stani ve stupackach rovnou zapomen.

Guzo
Guzo napsal 08.03.23 v 09:07 10b.

Takže polňačky moc nie?
Zvažoval som to ako univerzála...