Yamaha XT1200Z Super Tenere (2020)

Vlastník Bartis666
Vloženo 7.1.2023
Aktualizováno 7.1.2023

Perfektná mašina zvládajúca všetko čo od nej chcem.

Motorka koupena od Styx Šaľa

Suzuki DL 1000 V-Strom: nesadla mi do rúk
BMW R 1200 GS: drahá

První dojmy - Sadla mi hneď. Bola to láska na prvé sadnutie. Nemám jej čo vytýkať.

Motorku bych doporučil pro - Určite cestovateľom na dlhšie výlety (200 km na jedno sadnutie bez problémov), ale je všestranná.

Doplňky na motorce - Mám doplnky- predĺženie predného blatníka
hrazdu na navigáciu
vyhrievané rukoväte Oxford
hliníkový kryt motora Giwi
padací rám Giwi
zvýšené sedadlo spolujazdca
bočné brašne SW Motech
zadný kufor Giwi

Pri výbere rozhodol pocit na motorke (posed, atď) a samozrejme aj cena. Motorka je výborne ovládateľná. Má dostatok výkonu (aj nad 200km). Spotreba je pod 6 litrov. Ja jazdím na zníženom sedadle a nemám problém dostúpiť na zem. Čo sa posedu týka často deriem špičky topánok v zákrutách. Je to asi preto, že jazdím s ľadvinkou a batožinou, tým pádom je menšia svetlá výška. Opravy zatiaľ neboli žiadne, len bežný servis. Musím vyzdvihnúť kardan je to super vec. Trochu ma hnevá dvojitý lem na špice na prednom kolese. Ostáva tam stáť voda pri umývaní. Mám padací rám Giwi a nedá sa vybrať baterka bez jeho demontáže (malý nedostatok). S originálnym obutím zvláda aj decentný terén (ja som išiel aj po lúke preoranej diviakmi). Perfektne zvláda dlhé cestovanie po všetkých druhoch ciest. Ja som nadmieru spokojný.

kulda
kulda napsal 28.01.23 v 07:56 10b.

Krásná

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 14.01.23 v 19:17 10b.

Ja mam teda padak Kappa (mel by byt stejny jako Givi) a bocni plast i baterii vyndam bez jeho demontaze.
Jinak mas posledni rocnik asi nejspolehlivejsi motorky co znam...