Jawa 250 Pérák (1949)

Vlastník Dolin
Vloženo 2.1.2023
Aktualizováno 23.3.2023

Skládačka ze zbytků co dům dal, tak aby to z dálky vypadalo jako Pérák FJ :D

První dojmy - Docela se povedlo, jsem rád z toho jak to ve finále vypadá.

Doplňky na motorce - Žádné

Skládačka opravdu co díl to jiný kus. Hlavně jsem nebyl ochoten solit za díly jako je spínačka FJ za + 25000,- a podobně tyto nehorázné sumy,... Rám se musel hooodně vyvařovat! Světlomet je třeba také původní, parabola nově napařená, rámeček opravený, vyklepaný a nachromovaný. Výfuky jsou tak jak jsou. Tedy jejich tlumiče. Chromař bohužel už není k dispozici a nové jsem nechtěl kupovat,..tyto FJ stejně nikdo nenabízí. No takže kombinace lak, přechromovaná koncovka. Nosič je opravovaný. Blatníky originální oba. Repliky se mě nelíbily a to jakože velmi. Kolena Hadrávek, barva podle origoš dílu z nabídky dle vzorníku od Motokenny – opravdu bomba barva, kryje krásně a hezký odstín co sedí k dochovaným dílům. Znaky na nádrži byly vybroušené, a tak z metru vypadají docela v pohodě :D. Kola (středy) jsem nechromoval, origo byly po obroušení "ve smaltu", takže stříbrná Celox.
Papíry má, takže další Pérák na silnici.
Gumy Čína nějaké Fortuna za asi 600,- Kč/ks. Najedou kolem 8-10000 km, to mám vyzkoušeno a to asi bude pro začátek stačit :D
Prostě Pérák co vypadá, jak vypadá,..!

K infu ze skládání něco o replice krytu. Nyní mám již oroginální kryt!!!
VIDEO USAZENÍ A ÚPRAV KRYTU V REPLICE

GHM
GHM napsal 15.01.23 v 16:21 10b.

Hezka masinka

SLAY
SLAY napsal 09.01.23 v 21:37 10b.

Pérák zajímavě udělanej ,nejlepší motorka od JAWY co kdy byla vyrobena

cmiral
cmiral napsal 09.01.23 v 17:44 10b.

Závidím

pali3x
pali3x napsal 03.01.23 v 12:13 10b.

Perfektný výsledok pre oči laika.
Ak by si to kupoval človek "laik", ktorý chce starú motorku pre potešenie, tak ani nezistí, že niečo nie je ako má byť A ľudia, ktorých zrak pritiahne táto motorka na ulici to už nebudú riešiť vôbec.
Je skvelé, že sú ľudia, ktoré takto zachovávajú históriu pre potešenie nás všetkých

biosák
biosák napsal 03.01.23 v 09:17 10b.

Parádní