Yamaha FZS 1000 Fazer (2001)

Vlastník Kurt15
Vloženo 20.11.2022
Aktualizováno 13.1.2024

Shrnutí sezony 2023

Vloženo: 26.11.2023, Uskutečněno: 26.11.2023, Stav tachometru: 90500 km, Zhlédnuto: 267x

Sezona 2023 byla pro mě poněkud divoká. Měl jsem naplánováno mnoho výletu, bohužel každý z nich byl zakončen velmi předčasně z důvodu nějaké poruchy.
Výlet do Pekelných dolů.
Po drobném jarním rozježdění po okolí sem si řekl že vyrazím na výlet do Pekelňáků. Chtěl jsem jet pěkně na Suchý vrch okolo Rozkoše a dál do Dolů. Z nějakeho prapodivného důvodu se motorka začala chovat jako had už u Písařova v esíčkách, Po ohledání mašiny jsem zjistil, že mam vůli v předním i zadním kole. Vrátil jsem se a řešil opravu. Týden jsem čekal na ložiska. Jakmile dolezly tak sem to bleskurychle nasázel na mašinu a celej natěšené vyrazil otestovat stroj do Jeseníků za rodinou. Plán byl jet přes Rýmařov, Skřítek, Červenohorské sedlo a do Javorníka.
U Rýmarova technologická přestávka z důvodu nejistoty mašiny (zadek si jel trošku jiným směrem). Při kontrole před jizdou všecko cajk nyní volná kyvka. Takže opět otočka do garáže. Jelikož 14 dni chcalo nebylo kam spěchat Objednal jsem ložiska na zadní kyvku vyměnil a těšil se na vyjížďku. Když se konečně udělalo pěkně chtěl jsem vyrazit pro tzv. Putovní rouru (taková keška pro motorkáře). Naházel jsem na sebe všecky hadry mašina nablýskaná, slunce svítilo. Ujel jsem cca 55km když se mašina zase začala chovat divně. Po ohledání zjištěn únik oleje z pravé přední vidle. Únik byl tak masivní, že jsem během pár km měl totálně zblitou pravou vidli. Ještě že je v ní jen cca 440ml oleje, pak už nemělo co unikat. (asi)
Doma jsem řešil co a jak na vidle sem si netroufal tak jsem se objednal na servis u jednoho fajn mechoše. Nechal jsem si udělat vidle a taky ložisko v krčku. Mechoš mi řikal že mi ji seřidil a že by mělo být vše v cajku. A taky bylo. Podvozek totální labůůžo. Totálně nadšenej sem dorazil dom zaparkoval a začal plánovat cestu na SK hrad Čachtice. Naplánoval den s hezkým počasím a řekl si že vyjedu, a co čert nechtěl po 5 km mašina běžela po 3 válcích. Vzteklej jak malý dítě sem z mašiny seskočil, nadával jsem a píčoval, že se na to můžu vyjebat neboť nejsem letos schopen jízdy ani pro rohlíky aby se něco nevymrdalo. Jebl sem mašinu do garáže a 3 týdny na ni byl nasrán. Když jsem se dostatečně uklidnil tak sem šel zkoumat co si holka jedna vymyslela tentokrát. Přišla mi na pomoc dcera, že aspoň mi to lépe půjde, no já se aspoň musel klidnit aby nepochytila všechna ta elegantní slovíčka za která by se asi i leckterý dělník styděl.
Zjištění. Svíce dobré, kabely v pohodě, palivo taky máme leda by tam někde šlo na houbeles. Poslední věc co sem nezkontroloval byl karbec. Tak hurá do toho a půl je hotovo mi říkala Kikulka. Ja z toho vůbec nebyl nadšenej páč ty karburátory jsou na super přístupným místě, ale jelikož jsem měl ty dvě malý šikovný pacenky tak to bylo vcelku rychlo venku. Udělal sem si takový ponk s bílým ubrusem abych vše krásně viděl. Postupně jsem rozházel všecky karburátory a zjistil sem že v každém byly ucpané trysky. Vůbec nechápu jak to mohlo jezdit. Všecko sme vyčistily, vyfoukaly a dali dokupy. Další den zkouška zda to bude fakat a světe div se ono to jede.
Karburátorama zkončilo moje období poruch bohužel mezím bylo léto v hají a já už najel jen pár jízd.
A výsledné letošní skoré? Najeto s potížemi cca 4300km. A jelikož nemám rád zimu a nejsem taky tzv. srdcař jak všici řikaji když někdo jede na moto ve sněhu tak jsem úspěšně zazimoval a budu se přes zimu důkladně připravovat na další sezonu.

context (7) napsal 28.11.2023 v 17:12

Ty šoupátka v karburátorech jsou plastové? Nebo to jen tak vypadá?

1 reakce

Kurt15
Kurt15 03.12.2023 v 16:10

jenom to tak vypadá je to nějaky kov

• Zimní servis

Zima je dlouhá a jaro né a né přijít. Tak nastal čas pomalu dávat dokupy potřebný materiál na údržbu a úpravu motorky. Udělal jsem pár objednávek a už jen čekal až vše pomalu dorazí. A že ta hromádka není vůbec mizerná,

Typ: Údržba
    Vloženo: 03.02.2023