Honda @125 (1999)

Vlastník ThomasS51
Vloženo 5.11.2022
Aktualizováno 5.11.2022

Lehká, ostrá, krásně ovladatelná...

Motorka koupena od - - Bývalý majitel se chtěl motorky zbavit, zřejmě po nehodě (to už jsem se nedozvěděl), motorka dlouho stála.

Aprilia RS 125: Honda se mi zalíbila více
Cagiva Mito 125: Druhý kupec byl rychlejší

První dojmy - Byla to moje první větší motorka, přesedlal jsem ze simsona ? první co mě překvapilo byl výkon a rychlost motorky, byl jsem naprosto hotovej když jsem na rovince tahal 130 ?

Motorku bych doporučil pro - Určitě ne nějakému šestnáctiletému jako první motorku, týden po tom co jsem si udělal lak jsem to rozstřelil a mohl jsem ho dělat podruhý ?

Doplňky na motorce - Vlastnoručně svařené a nalakované plasty, na to jsem byl vždycky pyšnej ??

Motorku jsem si vybral, protože byla za rozumnou cenu (bylo mi 16 a neměl jsem moc peněz) a příjemně se jednalo s majitelem. Přijel jsem autem a odjel na motorce.

Jako každá lehačka je i tady dost nízké sezení, půlka váhy jde na ruce. Přestože je zavřená ve výfuku, nádherně točí a táhne i do pěknýho kopce. Brzdí krásně, ale zadní jde smykem i při jemným zacházení. Jízda je spíše tvrdá, ale co se dá čekat na českých silnicích... Dokud nejde do tuhého, je opravdu krásně ovladatelná díky tomu jak je lehká, nejednou jsem ustál skoro nemožný... Když je spolujezdec šikovný a dokáže se opřít o nádrž, není na motorce skoro vůbec znát, ale jak se opře o vás tak trpí ruce i po rovince, natož na brzdách... Přesto že jsem celé léto projezdil za 8l/100km, bylo to opravdu krásné svezení, kluk předemnou se motorce tolik nevěnoval (levné oleje, nekvalitní benzín, až já začal motorku jezdit na kvalitní olej, vervu, trochu ji udržovat...) a přesto mě nikdy nenechala.

Motorce je nejlíp někde na okruhu, kde je krásná cesta ?