CFMOTO 800MT (2022)

Vlastník hlemejzd999
Vloženo 17.9.2022
Aktualizováno 18.9.2022

Vloženo: 26.09.2023, Uskutečněno: 26.09.2023, Stav tachometru: 14472 km, Zhlédnuto: 158x

Po čase přidávám zas nějaké informace.
Tak myslim, že po roce a 14tis. km se už dá říct, že vím, co s tou motorkou opravdu je !
...vůbec nic.
... a to bude nejspíš ten problém mezi zdejšími zavedenými značkami, nebo spíš mezi ultimátními zastánci japonských, italských a jánevim, jakých ještě klasických značek
Minulý týden jsem byl na druhém servisu, výměna oleje, filtry atd. Diagnostika bez závad, ani nějaké předešlé chyby během roku. Nic. Mechanické závady nula, softwarové závady nula.
Jinak v létě jsme s dcerou (jako baťohem ) podnikli výlet po Rumunsku ještě spolu s dalšími třemi motorkami (2x GS1200, 1x Yamaha )
Nebyl žádný problém s plně naloženou motorkou a ve dvou (403kg) jezdit 14 dní po Rumunsku ( celkem 4889km) , Fagaraš, Transalpina, bahenní sopky, k moři, do vesniček Banátu, prostě všude - několikrát i šotoliny.
Kdo by měl strach o výkon, tak ho mít nemusí. Ta motorka stačí na všechno a co projedou na Géesech, projede taky s prstem v nose.
O pohodlí jezdce a spolujezdce se ani nemusim zmiňovat. Prostě slušný dospělý cenduro se spotřebou 5,4l.
Ani po dovolené, kdy dostávala docela slušně zabrat se nic nesere, nic nevrže, nic se nerozpadá.
Vím, pro někoho to může být zklamáním, ale já jsem rád
Na nějaké soudy ohledně spolehlivosti je samozřejmě po roce a 14k km ještě brzy, ale to ukáže až čas. Zatim „U mě dobrý“.
Abych jen nepsal, jak je to super a úžasný stroj, tak samozřejmě napíšu i pár věcí z druhé strany.
Za prvé řetěz ... soudruzi si potřebovali asi trošku snížit rozpočet a tak tam dali asi ten nejlevnější DID Japonskej ! řetěz, kterej už od nového jevil známky divného chování.
Asi tři články byly od začátku dost tuhé a nevraceli se , jak mají. Všiml jsem si toho hned po tisíci kilometrech , jak jsem přijel z první garančky. Od té doby se ten jeho stav sice ani nezhoršil, ale ani nezlepšil, tak to nijak neřešim. Za tu dobu jsem jej třikrát dotahoval na předepsanou mez, ale jak bude nějak víc zlobit, tak pude ! Dám tam Zlatej DID 520ZVM X.
Prostě je to nějaký levný japonský bláto.
Za druhé : Quickshifter... funguje pěkně - sice převážně používám spojku, ale když už ho používám, tak z 5 na šestku radši řadim klasicky se spojkou, protože se občas stane, že tam skočí falešnej neutrál a to je pak rachot
od jedničky do pětky uplně v pohodě a hladce.
O problémech s Quckshifterem jsem četl i na jiných fórech, jako např na BMW , KTM, Yamaha a jiných, takže mě to neznepokojuje, ale trošku mě to sere . Ale to je tak všechno, co s tim můžu dělat.
Když vyšla první softwarová aktualizace, tak se to hodně zlepšilo, ale ten falešnej neutrál mezi 5 a 6 tam stejně občas padne a motorka se pak nemůže rozhodnout, kterej kvalt tam hodí a mezi tim řve, jako kráva
Řazení dolu od 6 k jedničce uplně bez problémů.
Ale jak říkám, jsou horší věci na světě.
Tohle řeší i jiné věhlasné značky, takže čínou to nebude.
Jako třetí věc bych pro někoho napsal elektronický plyn a jeho citlivost, ale mě to naopak vyhovuje, jak je ostrej a citlivej. Oproti lankovýmu je na něj třeba si zvyknout a kdo si nezvykne, tak pak nadává, že je na hovno. Já to mám naopak rád a nemám problém po šotolinový cestě, abych udržel otáčky a něměl to ucukaný, jak v autoškole.
Na silnici je to pak super, jak je ta odezva dokonalá a rychlá.
Takže jako třetí věc nic nenapíšu .
Až zas dojedu k nějakým kilometrům , tak zas něco napíšu

Milan1963 (273) napsal 30.09.2023 v 20:38+1

Jezdím už 45 let na Jawě, ale tuto 800 jsem vyzkoušel. A opravdu příjemně překvapila.

• najeto 6500km

Tak po čase přidám zas pár pocitů z motorky. Z motorky jsem od posledního záznamu nadšený pořád stejně...možná víc, než na začátku - myslel jsem si, že mně to po čase přejde, ale je pro mně prostě zábavná :-DD.

Vloženo: 24.06.2023
    Uskutečněno: 24.06.2023
  • najeto přes 2000km

Tak přidávám pár zkušeností po více, jak 2000km od koupě motorky. - v 1000km proběhla garančka a výměna oleje. Vše OK - 16.10. přišla na telefon aktualizace řídícího software, tak jsem provedl upgrade a oproti před

Vloženo: 19.11.2022
    Uskutečněno: 19.11.2022