Aprilia Tuono 1000R (2009)

Vlastník Kubajz99
Vloženo 28.6.2022
Aktualizováno 20.10.2022

Tuono se mi vždy líbilo, a po supersportu jsem chtěl rovná a vysoká řídítka, ale nechtěl jsem přijít o tuhost a jistotu v zatáčkách. Tuňák byl jasnej.

První dojmy - Moje první zkušenost s velkoobjemovým dvouválcem(a i prvním litrem) ... Čekal jsem že to bude sebou škubat a cukat, ale není to tak hrozný. Když se roztočí tak jede jako píchlá svině.

Oproti GSXeRu papírově těžší ale při jízdě není znát.
Zato co je znát hodně tak je zátah motoru, to je neskutečný jak se projevuje.
A pak je tady posez, na ruce pohodlnější ale prdle trpí víc, zdá se mi že se sedlo asi tak po 100km prosedí.
Další info až něco najedu v průběhu sezóny.
...
První sezóna s Tuňákem 2022
Zjistil jsem že jsou docela rozhozený tlumiče a motorka se nechová jak má, ve předu má tlumiče origo a vzadu ohlins asi z factorky. Dlouho jsem ani podle manuálu nemohl trefit základní nastavení, ale pak jsem našel manuál na RSV která tuhle kombinaci měla a funguje to parádně, motorka je o hodně stabilnější a jistější.
Ujel jsem s tím i 400km v kuse a dost mě překvapilo že jsem v pohodě a taky ta univerzálnost motoru, to se fakt povedlo.
Po první sezóně jsem pořád hotovej ze zátahu, je to až neskutečný jak se dere dopředu s odlepeným předním kolem od země, zadní guma musí zažívat muka?.
Rohlík od ucha k uchu zaručen.
Obul jsem do Bridgestone S21 a jsem s nima hodně spokojený.
Jinak najeto asi 7000, dobíjení pořád dobíjí ?, tak snad to vydrží i dál.

Kubajz99
Kubajz99 napsal 03.09.22 v 12:03

Díky, jízda na ní je fakt něco... .Mrcha jedna

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 03.07.22 v 19:00 10b.

Ááááá, jebka z Noale, to já poznám.
Tak já teda budu první, ať to tady není tak smutný.