Yamaha X-max 300 (2018)

Vlastník bandit.kenny
Vloženo 30.5.2022
Aktualizováno 4.3.2023

Pro mne je to přibližovadlo do práce s nízkými provozními náklady.

Honda Forza 300: Ma vyšší výkon a mám rád Hondy ale zase je to můj 3.Max:)

První dojmy - První dojmy,asi že to moc nejede,štítek v nejvyšší poloze klepe na nerovnostech,divné otočné volicí prvek funkcí místo klíčku do zapalovaní vypadá jako budoucí průser.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny kdo na něj mají peníze a hledají ekonomický lehký stroj s velkým úložným prostorem třeba do práce a pojížďky kolem komína.Umí určitě dojet i daleko,ale je to na chuti každého soudruha:)

Doplňky na motorce - 12V zásuvka pod sedlem,jinak v sériovém provedení zatím.Sportovního variátoru Multivar a kontrastní pružina,iridiová svíčka,orig.nosič a kufr Yamaha 39l,držák na mobil.

Skútr jede budíkovou maximálku v sérii 150km/h,žere po ustálené jízdě na budíku kolem 3,2l/100.Velice lehce se ovládá,tlumení přední vidle byť motorkového tipu není nijak valné,ale je to o zvyku.Brzdy tužší na páčce,ale brzdí tak akorát.Místa pod sedlem je královsky a s osvětlením.Lacině působící lakovaní plastů,některé části jako blatník v surovém stavu bez laku a vypadají křehké.Nenašel jsem v menu Trip 2 asi nemá,otočné volítko zapalování vypadá že se rozbije za příštím rohem,zlatej klíček,tu je vše bezklíčkové.Celkem dobře to svítí,teda na skútr.Chtělo by to řidítka blíže k tělu a to to mám už v blíže volitelné pozici.Trochu se hrbím a hledám to svoje posezení.Jezdím pojížďky,tak se to dá přežít.Chci si tam dát Multivar,aby se ten motor snadněji rozdejchával a bude to myslím ono:)Zadní madla se kroutí a působí křehce,málem jsem to na vleku neuvázal.Starší model 250 působí lépe zpracovaný a myslím,že je to v poměru cena a výkon i lepší volba.Bohužel jsem nesehnal za rozumný peníz.Fajn je okénko na kontrolu oleje,ale zase je to 4ventil s podložkami.Tím pádem dražší seřizování ventilových vůlí.Ukazuje navíc dobíjení,ale chybí trip 2.
4.3.23
Multivar osazen s kontrastkou,zlepšení je menší než jsem čekal,dal jsem mu Iridiovou svíčku snad jen pro pocit a že ji tam nechám už nafurt.A namontoval originální nosič s kufrem Yamaha(39l).A tak uz ten stroj necham.Jo drzak na mobil na zrcátko ale jesře musím pořešit případné dobíjení k řidítům.Maximalka strop budik 155km/h:)Spotřeba s vyhoupla někam max. k 4l(průměr něco kolem 3,6l(jezdím spíš svižně:)