Yamaha X-max 300 (2017)

Vloženo 7.9.2017
Aktualizováno 24.5.2023

Super příměstské približovadlo

Motorka koupena od Yamaha Bratislava

První dojmy - Po přesunutí z nmaxe jsem si uvědomil jeho velikost. Už to není takový mrštný drobek, ale vynahradí to výkonem, úložným prostorem a daleko větším pohodlím.

Doplňky na motorce - Deka, vyhřívané hefty, originál akrapovic

Hned při prvním nasednutí mě překvapilo, že díky široké sedačce nedosáhnu na zem. Teď už vím jak se cítí ženský když přijedou na křižovatku :). Docela by mě zajímalo, jak na tom jezdí ty Indonesani, protože když jsem tam byl připadal jsem si se 185cm jako obr. Oproti Nmaxu je opravdu znát větší váha a rozvor. Ale objem kufru mě hned přesvědčil, že se to vyplatí. Už nemusím řešit jestli dám po sedlo bundu nebo helmu a vejde se tam i víc. Na ovládání bezklíčového systému jsem si zvykl za jeden den a je to příjemné.

Až pořádně zajedu dám vědět vic

Tak má zajeto a začnu největší slabinou a to jsou světla. Pro mě v noci mimo město téměř nepoužitelné, dálkové téměř nefunguje. Ani je nemusím vypínat, když jede někdo proti. Po rovině je to ještě ok, ale jak přijde zatáčka jedu po tmě. Co bych ještě vylepšil je účinnost přední brzdy. Jsem z tuona zvyklej na lepší zákus. Chce to použít více síly a bezpečně zastavíš. Vždy ale používám zároveň i zadní. Zkoušel jsem různé nastavení zadního pružení a nakonec jsem ještě trochu přitvrdil oproti standartu. Je jistější v zatáčkách a to mě vyhovuje. Podvozek je překvapivě dobrý. Největší bomba je kufr. Vejde se tam téměř vše. Vezu třeba velká plata vajec :). Sedačka je pohodlná. Plexi jsem dal do vyšší polohy a funguje skvěle. Spotřeba 4,2 svižnou jízdou po městě, ale pohodově se dá ject za 3,5. Kontrola trakce funguje výborně a na skútrů ji opravdu oceňuji. Hlavně v dešti na kostkách, kolejích a pod. V současnosti nevím co lepšího koupit. T max je samo někde jinde, ale není do města ideál. S tímhle si Prahu užívám a klidně se projedu i trochu dál.
Výkon má to je dostačující a je to i zábava. Maximalku mám někde kolem 150 tacho. Možná za ideálních podmínek bude více, ale 140 bez problému.
Dokoupeno vyhřívání rukojetí a akrap. Ten jsem musel dost složitě a násilně vykuchat. Jinak byl zvuk úplně stejný jako s originálem.

Jarda-Bekr
Jarda-Bekr napsal 10.11.20 v 12:21 10b.

Naprosto souhlasím, je to super vozítko

Tondast
Tondast napsal 21.11.19 v 22:13 10b.

Díky za dobrou recenzi

Gandalf007
Gandalf007 napsal 23.10.19 v 10:53

Dotaz ke 300-ce: Jak se to chová při jízdě ve dvou? Zkoušel jsi to? Je jasné, že to není trhač asfaltu, ale rád bych věděl, jak moc "špatné" to je. Přikláním se spíš k X-maxu 400, ale zajímala by mne osobní zkušenost s tříkilem

Reton77
Reton77 napsal 13.11.18 v 09:32

pro Xavy Tak jak jsi se rozhodnul? Nová Forza nebo X-MAX 300? Díky

Xavy
Xavy napsal 10.06.18 v 17:08 9b.

Tenhle skútr je velmi povedený co se tyče vzhledu. Uvažují o něm, ale! Byl jsem ho vyzkoušet, predvadecka najetých 950km, spotřeba ukazovala 3,2l/100km, ale ty brzdy, zejména ta přední je tragicka, při razantnejsim brzdění mě až bolely prsty od toho jak jsem ty packy musel mackat. Rozhodl jsem se, ze počkám až přijde v srpnu nová forza 300, pak to zhodnotim co koupím, protože za mě, cena X maxu je přehnaná a neodpovídá tomu co za ni dostanu.