Yamaha XT 125X (2006)

Vlastník Tyrinator
Vloženo 27.4.2022
Aktualizováno 27.4.2022

Lehká motorka která má snadnou a lehkou ovladatelnost, je skvělá pro začínající jezdce nebo jezdce menšího vzrůstu, kdy jsou na ně ostatní motorky moc vysoké nebo velké.

Motorka koupena od Soukromá osoba

První dojmy - S motorkou to byla láska na první pohled, hned jak jsem ji spatřil v garáži prodávájícího jsem byl plně rozhodnut že si jí vezmu domů. Na první jízdu nikdy nezapomenu, motorka mi ihned padla do ruky a momentálně jsme nerozlučná dvojka, s motorkou se nádherně jezdí, na to že má malý výkon tak je docela svižná.

Motorku bych doporučil pro - Malí (do 170-175cm) nebo začínající jezdci, kteří chtějí něco levného a dostatečného na naučení.

Doplňky na motorce - Na motorce mám neoriginální polepy, gripy značky Protaper.

Motorku jsem si vybíral hlavně kvůli recenzím a velikostí, motorka mi vyhovuje výškově, a pro menší spolujezdce to je taky dobrá věc. To že má motorka míň kilowat jak motorky ostatních mi nevadí, motorka je svižná a zážitek z jízdy výborný, motardové verzi nedělá problém nějaký silnější terén nebo polní/lesní cesty, a s velikostí motorky se dá snadno dostat kamkoliv.
Jízda na motorce je za mě (začínajícího jezdce) super, na to že mám pod sebou 7kw tak motorka se udržuje nad 100km/h, motorka je snadno ovladatelná a lehká, takže nedělá problém ji při pádu zvednout zpět na stojan, motor má dobrý a tichý chod, i samotná motorka je tichá, což je občas nevýhoda v okolí hlasitějších motorek, kdy přes ostatní motorky mojí neslyším, a často není poznat zda je motorka nastartovaná, brzdy brzdí, to je hlavní, i s těžším spolujezdcem nedělá problém zastavit na krátkou vzdálenost, což je na nečekané červené s autem před sebou výhoda. Podvozek je dobrý, nedá se srovnat s podvozkem jiných značek, ale na české silnice, které jsou často hrbolaté to je více než dostačující, málokdy se mi stalo že mě motorka na hrbolu zahodila.
Motorka se nejlíp cítí na silnici, a to v zatáčkách, těma lítá o sto šest, ale lehký terén nebo polní/lesní cesta jí nevadí, po lese se s tím lítat dá, ale kořeny nebo blátivé cesty jsou často o hubu.
S motorkou se dá docela cestovat, sedačka je příjemná a měkká, takže po delším sezení na motorce není kammenej zadek, což mi občas kamarádi závidí, ale delší trasy bych nad tím nepodstupoval, je to jen 125, a ten výkon když se potřebujete dostat dál je docela problém, motorka je často náladová, většinu času jede hezky, dá se říct že i rychle, ale občas se jí nechce a je docela líná, což se děje jednou za čas.
S motorkou jsem plně spokojen.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 28.04.22 v 11:28 10b.

Vypadá dobře na 125 ani nevypadá, dobře udělaný