Kawasaki Ninja H2 SX (2022)

Vlastník micklance
Vloženo 17.4.2022
Aktualizováno 19.4.2022

Nukleární zelená krasavice se zlatými brzdami a elektrickým podvozkem. Tu chceš sjíždět každej den...:)

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník) - Daniel Hájek - profi obchodník a motorkář

První dojmy - Hladký silný motor, smetanová převodovka - nejlepší, co jsem kdy jel. Kvalitní quickshifter (lepší, než Yamaha MT10SP) Prostorné sedlo řidiče, skvělá ergonomie, velké kufry "nelednicového tvaru"

Kamarádi, chtěl jsem ji, a podařilo se a opět bez toho, abych si na ni před tím sedl... nějak vybírám moto intuitivně dle marketingu a videorecenzí a jsem dost náročnej...až mne překvapuje, že s takovejma nárokama to ani nevyzkouším před koupí... :). tohle je již 3tí v pořadí, kde se mi to stalo a pokaždé to byla trfa do černého.
Jdu se takto v předjaří na ní podívat na Vrbovku do K2moto rozhlédnu se v salonu po těch brčálech a nevidím ji... ptám se obchodníka (Dana Hájka), zda se můžu posadit na H2SX a utrpěl jsem příkrou odpověď. "H2SX v ČR ještě nejsou a nevíme, kdy budou, neboť nejsou díly na žádné motorky. ...všechno to, co tady máme, jsou motorky objednané na podzim, postupně teď dorazily a čekají na své majitele. vše je prodané... ani pořádně nevíme, co tento rok budeme prodávat a jaké budou dodačky...nemáme nic skladem". Šokován, že je situace stejná, jako v autobyznysu jsem procházel ty navoněné motky, a díval se aspoň, jak se Kawa drží oproti konkurenci a hledal jsem, proč se prodává míň, než Yamaha nebo Honda... Nenašel jsem technický důvod,... jediné, co jsem viděl byla na všech cedulka "nesedat - prodaná".
Říkám si, tak holt koupím v Německu, ale jestli je tam situace stejná, tak to bude ještě boj...
Točím se ke dveřím a Dan se zeptal... "a jakou byste vlastně chtěl?". Odpovídám "H2SX- tu SE verzi" zdůraznil jsem. "hm, ta do ČR přijde tento rok jenom jedna a má ji zarezervovanou pán z Liberce. Víme to od distributora... ". No tak to je v pr... jedinou má zarezervovanou nějakej pán z Liberce". ..."co to je ku..va za pána, že vybírá a rezervuje moto už v únoru...? Dobře to vychytal...", říkám si a pak si zase zanadávám: "Copak v únoru se kupují motorky? dopr...le.". "Super" říkám nahlas, skoro se otáčím a odcházím... a dál nahlas přemýšlím " to snad není pravda. Jako jedna pro 10mil lidí"? To to tady nikdo nechce? Ale pár kousků by se asi v čr prodalo, ale nejsou ani v Evropě" ... chytám za kliku a Dan říká "nechte mi tady telefon, kdyby se něco objevilo, zavolám..."

Za týden volá, že pán z Liberce zrušil zálohu, a že jsem první v pořadí...zda ji chci... říkám: "jasný, pošlete hned fakturu ať to co nejrychlejí zkrámujeme". V mezičase jsem sice zarezervoval BMW S1000XR (taky mimořádná motorka), ale H2 SX SE byla preferovaná... V této situaci se nejedná o slevě pánové :), v této situaci se neváhá. Takovejch jako já už může být na čekačce nenulové množství a to je na 1 motorku moooc :). A to nemluvím o tom, že může být někdo z té čekačky další aktivní "pán" skládající hned zálohu a všechno bude v pr.deli.
... Přišla faktura, poslal jsem to tam, aby s inflaci bojoval zase chvíli někdo jinej, a říkám si "je to tam" :)

No a po 4 týdnech dorazila krasavice... vyzvedl jsem si ji při prvním slunečném dnu v půlce dubna a mám velkou radost...:)

Tak zajíždím..pánové (a dámy), to je docela vopruz...v manuálu stojí, do 350km točit do 4tis (cca 100km/h) potom do 600 km nájezdu točit do 6tis, tak jsem ani nezkusil, jak nahoře táhne, ale z toho, co se děje od 1500-4000 mám docela jasnou představu co se stane... :) motor bude nukleární reaktor.

řeknu vám, tak hladkej motor mne šokoval. mám za sebou MT10SP (hrubší čtyřvál) a K1200S (klasickej čtyřvál), ale tento je nejhladší, bez vibrací, krásnej lineární zátah i zvuk. fakt krásnej motor. básním tady o motoru, ale musím říct, že lepší převodovku jsem nejel, tak hladce řadí, žádné kovové zvuky, jako v Káčku, žádný hrubý quickshifter jako v MT10. všechno hladký, a QS krásné odladěnej od 2tis.

jsem nadšenej... nechtě mě to zajet a rozpovídám se dále, jak je mým zvykem... těším se na ty kilometry a přeji všem perfektní sezonu... čago

WadeGYTR
WadeGYTR napsal 24.10.22 v 00:52 10b.

Super Ako ďalej pokračuje život s kompresorom??

Martinvfr142
Martinvfr142 napsal 04.09.22 v 13:55 10b.

Nádherný stroj, super technologie a nadbytek výkonu. Měl jsem možnost si jej prohlédnout zblízka na Kawasaki green day letos. Třeba bude někdy i možnost se svézt... doufám, že brzy něco napíšete o zkušenostech z ježdění letos

PYTEL1
PYTEL1 napsal 22.04.22 v 12:50 10b.

IDK
IDK napsal 22.04.22 v 12:46 10b.

No jo, je to kasavice co dokaže být dost šílená . Jako majitel ne-H2 verze nemůžu jen pogratulovat.
BTW ty kufry jsou sice "celkem velké" a nelednicového tvaru, ale praktické sbalení už je někdy oříšek V létě je to celkem v pohodě se nabalit na týden. Teď na Velikonoce, když jsem jel na dva dny, tak tam srovnat vetší boty se spacákem bylo jak tetris na super tezkou obtížnost

VB79
VB79 napsal 20.04.22 v 13:31 10b.

Tak to gratuluju ke koupi, tahle motorka je pro me nadherna jak vzhledem tak technikou. Tesim se na dalsi povidani jak s ni budes pokracovat.