Aprilia RSV 1000 R (2002)

Vlastník Dablicek200Mph
Vloženo 13.4.2022
Aktualizováno 8.11.2022

Dáreček z Německa

Vloženo: 13.04.2022, Uskutečněno: 12.04.2022, Stav tachometru: 23469 km, Zhlédnuto: 7x

Jedna výjimečná kráska dovezená z říše.
Sehnat pěkný kousek už začíná být celkem tvrdý oříšek. Po mojí vysněné 2002 mille R jsem pokukoval slušně přes rok a pořád bez úspěchu. Prostě nikde nic.
O ročnících 03 ani nemluvě - poslední 2 roky prakticky nesehnatelný.

Když jsem pak konečně narazil v Německu na tuhle nádheru, musel jsem jednat.
Prostě jsem ji fakt nutně potřeboval a nehodlal jsem nic riskovat. Reagoval jsem prakticky okamžitě, jen co se objevila. A udělal jsem dobře (musím se pochválit). Myslím, že do budoucna už bude možností čím dál míň.
No a tak je doma.

Dovezená z jedné osady kousek pod Berlínem.
Koupená přímo od druhého majitele ročník '71, který ji měl posledních 16 let spíš jako uloženku a dával ji péči, jakou si zaslouží. Motorka byla napsaná na jeho přítelkyni, a později dceru. Taky toho zrovna moc nenajezdila. Hlavně za posledních 8 let. Jenom loni stihla pouhých 200 km.
V mých rukách teda asi bude jezdit trošku víc, ale přehánět to taky nehodlám.
S tím jsem ji kupoval.

Mám k ní celkem dost doložené historie. Ale nějaké hlušší místo se taky najde. Nemám páru o první majiteli. Vím jen, že ten zatím poslední ji kupoval v roce 2006 s najetými 2880 (že by okruhovka) kilometry. A ty pak přibývali nějak takhle:
04/2014 - 20076
05/2018 - 22314
04/2020 - 22822
04/2022 - 23451

Takže hluché místo nějakých 8 let (narození dcery). Mohla klidně proběhnout třeba výměna budíků atd. Nicméně bajk je ve fakt hodně dobrém stavu a nic nenasvědčuje tomu, že by to nemohla být pravda. Jako tipnul bych si, že by mohla mít najeto max o 10k víc.
Víc ani hovno.

No není nádherná. A navíc je v opravdu vynikajícím stavu.
Jsem nadšen. Nikde jediná známka po větším pádu. Rám absolutně netknutý, nikde jediná značka co by tomu napovídala. Stejně tak kyvka, a to ji má 98% RSVéček políbenou výfukem. Chladiče vypadají jako nové. Lak i polepy ještě původní - teda kromě pravé půlky klínu pod motorem. Někomu nejspíš hapala na místě a nebo v hodně nízké rychlosti. Ale to se ještě doladí.
Taky je v plánu návrat původních blinkrů, nádobek na kapalinu a odstranění nevkusných samolepek. Ať je to hezky origo.
Je tady sice ta ošklivější verze kovaných kol (bez frézování a eloxu), ale plně to vynahrazuje full-titan Akrapovič s čipem a velký airbox.

• A do hajan

Jedna z krku, druhá zbývá. :-DD Druhé stojany nutnost a taky nová peřinka.

Typ: Dovolená
    Vloženo: 11.11.2022
    Uskutečněno: 11.11.2022
  • Fáze 2 + vyzvednutí

Přišla řada na ložiska řízení. Jak jinak, zase pěkně origo i když o válečkových jsem taky chvilku uvažoval. Mrklo se rovnou na ventilové vůle a zčekovali rozvody. Nemuselo se na ně prakticky ani sáhnout. Vše perfektní.

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 05.11.2022
    Uskutečněno: 30.10.2022
  • Fáze 1

Od momentu, kdy jsem motorku označil jako moje mimi (miminko), neuběhl snad ani jeden den, a jméno bylo na světě. Mimi. |-) Tohle už jí nikdo neodpáře. :-) A navíc je moje. |-) No, původní plán byl nechat tenhl

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 05.11.2022