KTM Freeride 350 (2014)

Vlastník pycha
Vloženo 20.2.2022
Aktualizováno 20.2.2022

Ideální endurko pro začínající jezdce

První dojmy - Před Freeride jsem Su půjčoval a jezdil exc 350. Takže jako první mě překvapila lehkost Freeridu. Až jsem si připadal jak na dětské hračce. Také mě překvapilo zpřevodování díky kterému lze jet prakticky krokem bez používání spojky.

Motorku bych doporučil pro - Určitě každému kdo začíná a chce vypilovat techniku. Také ideální pro holky

Doplňky na motorce - O zub větší kolečko na náhonu, aby šle lépe použít dvojka na výjezdech. Blastry

Na enduro jsem se poprvé posadil v 36ti letech a proto jsem nehledal žádnou divočinu. Párkrát jsem si půjčil od kamaráda EXC 350 a také by to nebyl problém, ale na freeridu mě táhla ta lehkost a drobnost. Koupil jsem ho ježděný holkou v Rakousku. Po první vyjíždce jsem zjistil, že mě přijde až moc drobný, tvrdý a s nízkou průchodností. Po bližším prozkoumání jsem zjistil, že je snížená o 5cm na tlumičích ?. Pustil jsem se tedy do předělání a díky tomu se naučil repasovat přední ale i zadní tlumiče. Dokoupil jsem i pružiny odpovídající mé váze. A teď je to v topu. 25č zdvihu je na technické ježdění pro začátečníky plně dostačující. Velká bolístka tohohle modelu je přední brzda. I když jsem provedl komplet repasy pumpy pořad ten účinek není nic moc a to i u kamaráda co má stejný model. Ne ednurech je skvělé, že se naučíte si spoustu věcí dělat sám. Repase tlumičů, brzd, spojku, ložiska ale třeba i ventily a podobně. Mám ji jako tréninkovy stroj na zimu a mužů ji jedině doporučit lidem co chtěji potrénovat techniku a naučit se na enduru. Časem třeba vyměním za větší, ale zatím spokojenost.

storeman
storeman napsal 24.02.22 v 21:18 9b.

Výkonu truchu pomůže otevřený vzduchový filtr a přepínač polivových map. Pokut to tam už někdo nedal. V origilnálu to Free nemá.

Vojta_M8
Vojta_M8 napsal 23.02.22 v 18:32 10b.

Za jizdu kde chces

TryznitelDemonu
TryznitelDemonu napsal 20.02.22 v 13:25 1b.

Za jízdu po lese.