Benelli BN 125 (2019)

Vlastník Drapák_Max
Vloženo 30.1.2022
Aktualizováno 31.7.2023

Úžasná na začátek nebo do města. Příkladná geometrie. Italský design. Čínské gumy.

První dojmy - Na poprvé se mi neuvěřitelně líbila jak designově tak i jízdně. Poprvé jsem na ní jel na parkovišti a trénoval jsem na řidičák protože jsem měl motorku dříve než řidičák. Od prvního momentu jsem měl z jízdy dobrý pocit, komfortní ale lehce sportovní posez (žádná R1 ale chopper to taky není) a neuvěřitelně měkoučká spojka.

Motorku bych doporučil pro - Jak pro začátečníky tak pro zkušené jezdce do města

Doplňky na motorce - Zadní stupačky jsem dal dopředu

Po nějakém půl roce užívaní (stejně byla 3 měsíce z toho zima) a asi 8000 kilometrech jsem se o ní už něco málo naučil. Moje první vyjížďka byla na Orlík s rodiči (Tatka Kawasaki Z1000sx, Mamka Kawasaki ER6-F) v pátek jsem dostal papíry a v sobotu jsme vyjeli, po prvních asi 3 kilometrech jsem si říkal "Tyvole já jedu na motorce, to je prdel" a pořádně jsem nevěděl co se děje ale líbilo se mi to. Už po pár zatáčkách kolem Orlíku jsem neměl strach a jenom jsem si to užíval, dojeli jsme do kempu rozbili základnu pochodili jsme po okolí a šli spát. Ráno jsme zas všechno sbalili a jeli jsme zpět domů, ALE moje přesvědčení o mé bezchybnosti mě vytrestalo na druhý den když jsem udělal tolik chyb že nechápu že jsem nebyl ani jednou na zemi ale chybami se člověk učí tak jsme se rozhodl jet na východ dva dny potom. Takže pro shrnutí v pátek jsem dostal řidičák, sobotu a v neděli jsme byli na orlíku a hnedka ve středu jsme vyjeli "na východ". Během krásných 8 dní jsme projeli krásy Česka (především černohorské sedlo, Beskydy Tatry) tak krásy Slovenska. Viděli jsme jak krásné pohoří karpat tak i převrácené cikánské maringotky a podobně. Dojeli jsme až na Ukrajinské hranice kde nás málem zatkly za její focení. Cestou zpět už jsme měl motorku na tolik v ruce že jsem se mohl rozhlížet i bez toho aniž bych musel zastavit. Celkově nádherný výlet co mi hodně dal. Doma jsem už jezdil jenom do školy a do práce ale to do momentu než mě kamarád vytáhl na Slapy, pak jsem tam jezdil každou volnou chvíli a po pár dnech a týdnech jsem škrtal stupačkou v každé druhé zatáčce a jednou se mi stalo že mi cestou z kopce najednou zavazela i litrová agusta.
Závěrem stručně, motorka jak na krátké vzdálenosti po městě ideální tak i na delší trasy pokud vám má kdo vzít věci, oproti ostatním dvácam je i docela svižná papírových 95 je spíš komedie, člověk je schopen to vytáhnout i na 120 takže není problém stačit i KTM Duke 125.

DeaDDream
DeaDDream napsal 06.04.23 v 11:31 10b.