Suzuki DL 650 V-Strom (2015)

Vlastník HonzaLK
Vloženo 26.12.2021
Aktualizováno 30.12.2023

Vloženo: 01.06.2022, Uskutečněno: 15.05.2022, Stav tachometru: 48400 km, Zhlédnuto: 14x

I když začátek sezony jsem měl již někdy koncem února, tak jsem si řekl, že do nové sezony by bylo fajn navštívit nějakej kurz, kde by mi profíci řekli co a jak, abych se jako “defakto začátečník” maličko posunul. Především v oblasti stability a při pomalé jízdě mám stále velké rezervy..

Bohužel v Plzeňském kraji takových kurzů je poskrovnu a tak jsem musel hledat maličko dál.. Našel jsem jednodenní kurz v Českých Budějovicích, který pořádá STOP nehodám. Do Budějek jezdíme za rodinou a tak jsem spojil příjemné s užitečným, cena byla taky slušná, a tak už nic nestálo v cestě.

Jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti.. A taky že jsme se na cvičišti pěkně zapotili. Nejen proto, jak se člověk snažil, ale i proto že celej den byl neskutečnej hic. Jinak to bylo super. Sešla se tam prima parta lidí, nikde žádnej namachrovanej frája. Instruktoři byli také super pohodoví..
Učili jsme se stabilitu při jízdě krokem, slalom krokem, osmičky, brzdění Z/P/oběma brzdama, vyhýbací manévr, stopu při průjezd u zatáčkou.. Pak vše znovu na trati polygonu… Zjistil jsem co všechno mi ještě nejde. Zvlášť slalom krokem, osmička a vyhýbák byly pro mě s tím “autobusem” obtížný. Ale alespoň už vím jak na to. Bez dalšího tréninku to nepujde. Takže cvičit a cvičit..

Jinak stromek fungoval skvěle. Akorát celodenní trénink pomalé jízdy, kdy se nechává klouzat spojka, to asi spojce tak moc nechutnalo.. Už tak jsem si říkal že možná spojka už toho má dost za sebou a po kurzu mi teď připadá že zabírá jinak. No uvidíme, snad ještě chvíli vydrží.

Každopádně jsem rád že jsem se zúčastnil, člověk se má stále co učit. Podobný kurzy pro mě určitě mají smysl a tak věřím že nebyl poslední..

• Vidlice - výměna trubek

Při loňském repasu vidlice jsem si všimnul že u jedné trubky se neprotáčí to vnitřní uložení co je dole v trubce. Přestože by to nemělo mít na funkci vliv, myslím si že to byl důvod, proč vlastně ta vidlice vloni přestal

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.04.2024
    Uskutečněno: 11.04.2024
  • Přední kolečko 14z na zkoušku

Na FB skupině byl příspěvek o použití jiné velikosti ozubeného kolečka (větší), aby se při dlouhých cestách snížily otáčky motoru. No a mě to dalo podnět k tomu, naopak vyzkoušet použití o zub menšího pastorku (14zubů),

Vloženo: 12.04.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024
  • Výměna oleje ve vidlici, vyčištění brzd a promazání pře

Sezóna sice ještě nekončí ale v týdnu už nemam moc šancí se projet, bo už je brzo tma a já se většinou domů dostávám pozdě, mám alspoň čas na trochu údržby. Jelikož jsem měl doma balení oleje do vidlice navíc, řekl jse

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.10.2023