Husaberg FE 390 (2009)

Vlastník Gumis
Vloženo 4.12.2021
Aktualizováno 4.12.2021

Moje druhé ostré enduro. Parádní lehká hračka do terénu.

První dojmy - Fajn hračka do terénu. leehká a obratná. Co se týče výkonu stačil až až. Nejsem žádný velký závodník. Spíš jen cross country jezdec. Vstřikování vyřešilo problémy s nastavováním karburátoru jako u starších modelů a bezproblémový chod kdekoliv, kdykkoliv v jakékoliv poloze motocyklu.

Přešel jsem na tento stroj po úplně první zkušenosti z FE 550. Staré dobré kladivo, ale v těžší terénu mě přebytek výkonu v jakkýchkoliv otáčkávh přímo masakroval za řídítky. Na druhou stranu to byla pěkná posilovna, ale na technické zlepšení s toutou bestií v terénu jsem prostě neměl.
S FE 390 to byla jiná pohádka. Taková hodná od spodu, ale nahoře jela taky krásně. Do terénu ideál. Netahala tolik za ruce jako FE 550.
Spotřebu řešit nebudu, protože si myslím, že u motorek to není objektivní téma - podle toho jaký kdo má jízdní styl a jak moc tahá za heft.
Poruchy snad žádné jen běžný servis. Snad jen elektromagnetický snímač otáček a to bylo vše co si pamatuji.
Brzdy na enduro dostačující, záleží hodně na obutí. Pokud máš pneu bez pořádných kolíků tak v terénu ti to brzdit nebude nikdy, nikde.
Tím pádem se nejlépe jak už vyplývá z předchozí věty ve volném terénu. Lesy, louky, výjezdy atd.

Tak to by už stačilo stejně to nikdo číst nebude