Kawasaki W 800 (2016)

Vlastník Bizoňák
Vloženo 20.11.2021
Aktualizováno 23.11.2021

Nádherná retro klasika s královskou hřídelí, kteoru měla naposled Jawa 500 OHC...

První dojmy - poctivá a bytelná motorka ze železa, na motorce najdete plast, možná tak na přepínači blinkrů a přístrojovce...

Doplňky na motorce - - na levé straně doplněný kryt vstřikování (z výroby tam nic není) - Jedná se originální kryt z pravé strany + je potřeba vyrobit plech s vymezovacími válečky. Zároveň doporučuju koupit origo chromované šrouby (také z pravé strany) a zkrátit si je, dle potřeby - (Partsdepot), nebo se podobný kryt, nechá koupit - (Webike)

- kryt královny s logem W - je to drahé, ale nechá se koupit pířmo z Japonska (Webike) + zaplatíte clo, asi 700 kč

Jelikož se mi líbí staré motocykly, hlavně Jawa a ČZ a věděl jsem že na Jawu 500 OHC, už nikdy mít nebudu, rozhodl jsem se, pro něco rychlejšího a spolehlivějšího.

Dlouho jsem vybíral mezi ojetinama, ale žádná vhodná mi nepadla do oka, většinou to byl všechno dovoz z ciziny, což jsem nechtěl riskovat. Po dlouhém rozhodování a hledání, jsem se rozhodl, pro úplně novou.

Původně jsem chtěl motorku v červené barvě, ale byl to předešlý model, který už neměli nikde skladem. Nakonec jsem rád, že mám modrou.

Motorka je vhodná pro milovníky klasiky (kochače), kteří nikam nespěchají, jelikož motorka se tak trochu chová jako veterán.

Plusy:
- vzhled, královská hřídel - pastva pro oči
- Pohodlný vzpřímený posez, jako na Jawě
- na svou váhu, dobře ovladatelná
- motor táhne pěkně odspodu - dvouválec
- kvalitní zpracování, žádné plasty
- bubnová brzda vzadu

Mínusy:
- vibrace okolo 3500 ot/min
- zadní blatník by mohl být delší, aby překryl kyvnou vidlici, při jíždě v dešti je na kyvce a všude okolo bordel - 2 hodiny leštění
- odraz sluníčka, při určitém úhlu slunce, od chromovaných budíků
- výfuky by mohli být hlučnější - hold Euro 4
- chybějící startpáka, předešlá W650 jí měla
- zrcátka by mohli být vyhnutější, vidíte v nich půlku své ruky, jde to řešit nevzhlednou redukcí (prodloužením)

jawatar
jawatar napsal 25.11.21 v 10:45

Krásný stroj a na Jawu rychle zapomeň!
Dávám 20b za stylovku!

sardel
sardel napsal 25.11.21 v 09:41 10b.

motorka parádní, ale sorryjako, ta úvodní věta je úplná volovina svědčící o fanatickém jawismu.

Strider
Strider napsal 25.11.21 v 08:21 1b.

stroj nadherny, ale jebnut do popredia fotky "jawu" ??

CRF1000
CRF1000 napsal 25.11.21 v 07:31 10b.

Paráda...také kupuji na webike
kdo neví co to je, je to tady

-Jandys-
-Jandys- napsal 23.11.21 v 17:06 10b.

Tohle fakt klasické moto a na dnešní dobu moc krásná. Opravdu se povedla