Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports (2020)

Vlastník Ballu1
Vloženo 13.11.2021
Aktualizováno 28.11.2023

Vloženo: 14.06.2023, Uskutečněno: 02.06.2023, Stav tachometru: 14500 km, Zhlédnuto: 42x

Popis a foto ještě doplním
Nastal den D ? 2.6.2023 ráno v 6 hodin sraz na pumpě a dobrodružství může začít.
Vyrážíme směr Slovensko původní plán byl z Prahy do Košic autovlakem ale, nějak nám měsíc předem slečna na přepážce řekla že už je plno.
Nevadí nejsme z cukru jedem po ose. Ráno min provoz a cesta odsýpá jedna báseň končíme v Maďarsku a za sebou máme 770 km. Cestou nám krásně sprchlo jako asi ještě třikrát ?

Den 2 cesta do Rumunska a návštěva české oblasti Banát. Kamarád na Yamaze to měl super krásný asfalt se mění v polní lesní štěrkovou cestu? no opravdu si to užil. Plánované ubytovaní na břehu Dunaje nám však nevyšlo a bylo třeba hledat jiné k našemu štěstí měli Rumuni státní svátek a všude bylo plno. Nezbývalo nic jiného, než dojed do volného 150 km vzdáleného ubita. Dojezd už za tmy ale, paní byla úžasná a ještě v 22.00 nám šla uvařit. Nájezd 487 km.

Den 3 cestu k moři jsme rozdělili na dva dny kluci vyprávěli, že Rumunské roviny jsou opravdu nudné a dlouhé ale, to, co následovalo bylo nekonečné. A opět krásný asfalt střídala šotolina a jedna díra vedle druhé. Návštěva přehrady s trochou offroadového poježdění a focení u zřejmě nedokončených zdymadel. Najeto 367 km
Den 4 konečně u moře
Cesta trajektem a setkáním s kolegou na pořádném stroji samozřejmě Afrika. Který je už 14 dní na cestě a jede TET. Vypráví, že na Transfagarasanu je plno medvědů to nám samozřejmě zvedne náladu je to jeden s cílů cesty. A zas ty porce km po rovinách a nekonečné množství zatáček a jako zpestření na každém rohu potulující se psy sem tam i krávy. Konečně odpoledne dojíždíme k moři. Najeto 323 km

Den 5 cesta do Branu za Drákulou.
Kvůli ušetření času, a ještě chceme navštívit Drákulův hrad volíme část cesty po dálnici a část zas pěkně po klikatých a vesnických cestách a konečně už vidíme i ty úžasné hory. najeto 417 km

Den 6 cesta na Transfagarasan a za médama.
Cesta je fajn jedna zatáčka střídá druhou mašiny šlapou jak hodinky. Krásný asfalt co víc si přát.
V plánu je trasa z Faragaše ale jak brzo zjistíme dojedeme pouze k lanovce a závora přes cestu bohužel nejde ani objet. Po krátkém klábosení padá jasná volba cesta druhou stranou snad budeme vít víc štěstí. Čas je fajn do večera je daleko jedem!!! Ještě že jsme jeli cesta kolem jezera byla úžasná potkali jsme 9 medvědů. Pohled na zříceninu Corvinova hradu je super. Cesta na Transfagarasan je bez sebemenšího problému průjezdná až pod tunel, kde je opět zavřeno. Opět potkáváme kolegu a opět na tom správném stroji Africe? a opět Čech pokecáme a valíme na ubytování.
Počasí nám vyšlo na 1. najeto 400 km

Den 7 cesta na Transalpinu.
Vyrážíme kolem 9 hodiny počasí je tak akorát ani teplo ani zima cestou potkáváme spousty stejných nadšenců jako mi z celého světa. Výjezd na alpinu je opět super sice na cestě sem tam bordel štěrk místy voda sníh to nás ale, nemůže zastavit. Při výjezdu na horní hlavní parkoviště potkáváme skupinu opět Čechů na kroskách. Pořídíme pár foto a jedem ještě kousek kochat se tou krásou.
V tom nespočtu úžasných zatáček potkáváme bandu autíčkářů v Porsche BMW Mercedes Chevrot a světu div se opět Češi. Najeto 390 km.

Den 8 cesta do Turdy.
Salinu Turdu mohu opět jen doporučit něco tak zajímavého jsem dlouho neviděl a opět potkáváme hromady Čechů. Následuje cesta do Györu a zde naše poslední noc a ráno alou domů najeto 695 km.
Den 9 přesun domů najeto celkem 4400 km bez jediného problému. Krom jednoho pádu motorky spatně postavená na stojánku z kopce pod vodopádem?

Milan1963 (273) napsal 15.06.2023 v 11:26+1

Hezké, my tam jedeme na přelomu 7. a 8. měsíce. Jen hory vynecháváme a cílem je po 50 letech moře.. A dál Bulharsko, Řecko...aby cesta stála zato.

31081 (674) napsal 15.06.2023 v 08:09+1

• Honda Fest Slovensko 2023

Opět po roce skvělá akce pořádaná Hondou pro své Příznivce.

Typ: Sraz
    Vloženo: 01.09.2023
    Uskutečněno: 23.08.2023
  • Montáž bočních kufrů

Vybráno BIGHUSKY a všechno sedlo perfektně

Vloženo: 09.03.2023
    Uskutečněno: 28.02.2023
  • Ještěd 31.12.2022

Poslední výlet roku 2022 se povedl na 1. Odjezd ráno v 8.30 směr Liberec. Počasí sice nic moc o to lepší byla cesta :-D . Výhled z Ještědu parádní asi tak na 10 metrů. I tak jsme si vyjížďku užily s úsměvem na tváři.

Vloženo: 05.01.2023
    Uskutečněno: 31.12.2022