KTM 1190 Adventure R (2013)

Vlastník Ninjaman
Vloženo 8.11.2021
Aktualizováno 8.11.2021

Vloženo: 08.11.2021, Uskutečněno: 17.05.2021, Zhlédnuto: 111x

Po seznámení se s aktuální nabídkou kufrů na trhu a zvážení pro a proti padla volba na boční kufry od Big Huskyho (velikost L + L výřez) včetně vnitřních tašek. Trochu zmatek panoval kolem nosičů kufrů. Na webu má uvedeno, že nabízí asymterický nosič = nosič je dělán na originál výfuk a pokud si objednáte kufry stejné velikosti, tak pravý bude více vzdálen od osy motorky. Vepředu je nosič uchycen na držák stupačky spolujezdce a vzadu je spojovací tyč vedena na spodní hraně SPZ.
Já ale na motorce originál výfuk nemám, rámy jsem chtěl co nejblíže motorce, kufry co největší a určitě aby byly stejně od osy (ten trčící pravej kufr by mě asi nedělal dobře ) . Pro takové případy Big Husky umí udělat nosiče symetrické, které jsou celkově o něco menší a netrčí tolik z motorky. Vepředu jsou uchycené do stejných úchytů jako originál nosiče a zadní spojovací trubka je vedena v horní části SPZ. Akrapovič se do symetrického nosiče vejde jen tak tak, ale dá se (odzkoušeno 4000km v Rumunsku). Arrow zapadne naprosto perfektně. Jediné co bude nejspíš problém je montáž toolboxu, to ještě musím nějak zkusit vymyslet.
Rámy pasovaly bez problémů. Následovalo zaměření děr pro puky za použití kurty, vyvrtání děr, úprava dodaných podložek aby krásně sedly na místo a bylo hotovo. S výsledkem jsem spokojen

• Řetězová sada

Dle měrky na řetězy byl řetěz sice ještě v normě, ale v praxi již byl hlučnější a dle nájezdu má na výměnu také nárok. Ze zkušenosti vím jak celkem OK řetěz dokáže rychle odejít a nehodlal jsem to řešit příští rok na dov

Typ: Údržba
    Uskutečněno: 06.08.2021
  • Arrow - výměna vaty

Výfuk jsem nekupoval nový a bylo znát, že vata nebude v nejlepším stavu. Takže opatrně odvrtat nerez nýty a výfuk otevřít. Lépe se řekne než udělá. Výfuk je origo utěsněn silikonem a chvilku potrápil. Jakmile byl rozebrá

Typ: Údržba
    Uskutečněno: 02.08.2021
  • Tankpad

Ten bílý plast přes nádrž hrozně svítil, tak jsem hledal co tam nalepit. Dalo to zabrat, ale našel jsem ho, dokonalej tankpad pro 1190R.

Uskutečněno: 21.04.2021