Yamaha X-City 250 (2011)

Vlastník denisbiker
Vloženo 4.10.2021
Aktualizováno 10.10.2023

Šikovný skůtr do města se skvělým motorem.

První dojmy - První dojmy , byly asi takové: hmm to odněkud znám? Na skůtrech už jsem něco najel tak jsem věděl do čeho jdu a co můžu čekat. Chtěl jsem něco novějšího jako náhradu za dlouholetého parťáka Aprilia Leonardo. No sezení je takové silně záchodové. Na Leonardu si ty nohy můžete i jakž takž natáhnout. Zde ani omylem. Velký kola my taky moc nesedí. Ale za ty prachy mu to odpustím.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny kdo jezdí a potřebují levně dojíždět.

Doplňky na motorce - Velký kufr , vysoké plexi od Givi

Koupeno proto, že to byla neodolatelná nabídka se všemi papíry a původem z Čech s jasným nájezdem a kousek od baráku. Nikdy se mi nelíbil, pokukoval jsem spíše po x-maxu, sportcity a podobně. No co ,zatím si na Yamahu zvykám a nějak se nedokážu rozloučit s Leonardem. Jinak motor je v Yamaze stejný jako v Leonardu ale již inovovaný a místo karburátoru tu máme vstřikování , které mi tedy sedí lépe a to jak projevem tak bez problémového startování po delším odstavení. Výkon navýšen o 1,5 kW . Projev opravdu hodně pozměněný a větší výkon je cítit . Spotřeba menší o cca 0,5L než karburátor.
Hned po koupi kontrola filtrů a oleje. Olej vyměněn a filtry dost špinavé
ale prozatím pouze očištěné, nové dám přes zimu a zkontroluji i řemen, variátor i spojku. Snad bude sloužit stejně jak mnohem starší Leonardo. Více dojmů a problémů budu postupně doplňovat. Nějak se nemohu odloučit od 20 let starého Leonarda tak na Yamaze mám po 14 dnech najeto do 100km tak ani není moc co napsat.
Tak po prodeji Leonarda , dlouholetého parťáka se začínám s Yamahou sžívat. Velká kola , jiný posed a celkové chování je takové pro mě jiné a nové zároveň. Stále se nějak sžíváme a ani po delší době si nemohu zvyknout. Proběhla koupě vyššího plexi , které byl porod sehnat ,ale nakonec se zadařilo. Servis variátoru a spojky také celkem v pohodě. Variátor úplně v topu a spojku jsem jen vyčistil a odmastil. Jinak zatím žádné problémy.
10.10.2023 - Nové dojmy po delší době:
Spojka začala za studena dost cukat , tak po sezóně musím rozebrat a kouknout na to. Jinak do teď nebyl jediný problém a jen jezdím a měním kapaliny.
Po delším výletu mohu konstatovat , že je X-City i pohodlná. Za tři dny najeto přes 1500km a bez jediného problému. Jeto hlavně po dálnici a to 750km tam a 750 zpět. Spotřeba do 3,6L/100km. Únava skoro žádná , pohoda za řidítky, zkrátka mohu jen chválit. V zimě až se nebude jezdit tak vyměním všechny filtry , řemen a opravím i cukající spojku , skůtřik si to zaslouží.