Honda XL 700V Transalp (2008)

Vlastník Jemel
Vloženo 1.8.2021
Aktualizováno 1.8.2021

Pohodová a pohodlná, chtěl jsem cestovní motorku, abych si mohl užít jízdy a krajiny, nepotřebuji si dokazovat jak jsem rychlý , můj anděl strážný už má taky dost natočeno na tachometru

Motorka koupena od VS-MOTO s.r.o - Motorka dovezená z Itálie, na první pohled pěkná, doma časem na druhý pohled jsem zjistil, že předchozí majitel byt trochu technicky levý a a údržbu trochu kašlal, ale zlaté české ručičky to daly dohromady :-)

Honda XL 650V Transalp: Rozhodl jsem se že už nechci moto s karburátorem

První dojmy - Trošku línější odspodu otáček, ale jinak pohoda, nebolí mě na ní záda ani po dlouhé jízdě, špatná cesta jí nevadí a hlavně s ní vyjedu na chalupu, kde musím po polňačce, přejet potok a pak prudký kopec a dál po louce, proto cestovní enduro

Motorku bych doporučil pro - pohodovému člověku, který se rád podívá mimo krásný asfalt, motorka je pohodlná a kde kluci nadávají na rozbitý povrch, tak já jsem v pohodě -:)

Doplňky na motorce - Padací rám, přídavná světla, velký GIVI kufr se zapojenými brzdovými světly, napájení navigace s držákem na mobil

Máme chalupu v Beskydech kam vyjede většinou jen čtyřkolka, kdysi jsem tam jezdil na Jawě639 a běžné auto se tam trápí a někdy chytá spodkem. Na Transalpu v pohodě, pokud v potoku není moc bláta . Zatím mám víc zkušeností s údržbou než najetých kilometrů, asi to jezdilo někde u moře-zoxydované kontakty konektorů, zasviněný palivový a vzduchový systém, nové desky brzd, nechápal jsem co vyteklo při výměně brzdovky, chladicí voda divně kalná, některé šrouby tam byly jiné než původní, vytahaná řetězovka, vystárlé silenbloky v zadním kole ..., kupoval jsem starší motorku a trochu jsem počítal, že mě to bude stát nějaké peníze a čas. Dodělával jsem si napájení navigace, přídavných světlometů přes relé, osvětlení kufru ... prostě jsem si víc vyhrál s údržbou než jsem na tom na jezdil. Kvůli každé blbosti sundávat kryty u téhle motorky taky žádná radost, ale teď už to mám podle svých představ. Zajíždím nové brzdy na původních kotoučích a těším se na plánovanou vyjížďku. Výkonově jsme s motorkou spokojený, teda pokud nevezmu spolujezdce, to motorka hodně zlenivý. Ale chtěl jsem ji jen pro sebe, moje žena si jako spolujezdec v mládí užila dost a dává přednost autu.

Maartyy
Maartyy napsal 05.08.21 v 12:00 10b.

Ať dělá jen radost

ondrejj
ondrejj napsal 02.08.21 v 20:27 10b.

mnoho stastnych km

Myschan
Myschan napsal 02.08.21 v 12:21 10b.

Je vidět, že to máš v hlavě srovnaný. Tak ať Ti dělá jen radost

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 02.08.21 v 00:33 10b.

FGB
FGB napsal 01.08.21 v 22:07 10b.

Pohodová motorka pre pohoďáka. Dobrá voľba, dá sa s tým ísť naozaj aj mimo asfalt. Prajem veľa pohodových kilometrov.