Suzuki GSX-S1000 (2021)

Vlastník ZeldaGSX-S
Vloženo 26.7.2021
Aktualizováno 26.7.2021

Když ji cca v roce 15-16 udělali, tak si říkám wow, parádní design, směsice TOP komponentu za roky zkušeností a motorově přepracovaná gsx-r 1000 K5, to musí být pecka a tehdy jsem se zamiloval….

Triumph Speed Triple: Dlouhou dobu jsem po ni toužil a vždy když sem jel na nějakým starším modelu, tak jsem tam většinou jel na své VFR800 a odjížděl odtamtud se smíšenými pocity, že jsem prostě čekal víc…

První dojmy - Po letech snění jsem měl možnost se jet podívat do Milana na intermot 2019. Tam jsem objevil, že vyjde v limitovaných barvách, do kterých sem se zamiloval ještě víc… Po návratu z Milána jsem ji měl plnou hlavu ještě víc… Pak z jara 2020 přišla možnost se na ni poprvé svézt, byla v podstatě zánovní a také jsem tam jel na VFR ?… Jenže… Teď to byla úplně jiná liga, okamžitě rohlík v obličeji a neustaval, ta motorka jela ukrutně, řádila sametově, brzdila úžasně! A už nebylo cesty zpět, teda ještě poslední krok ……… přesvědčit manželku, že ji nutně potrebuju!!!

Motorku bych doporučil pro - Určitě ne začátečníkům, starším a zkušenějším. Ale po téhle motorce sáhne určitě mlaďák, kterej má nahou šestku a už mu nestačí, jako třeba Suzuki gsr, nebo Yamaha fz6 ?

Doplňky na motorce - Než jsem přivezl Jiřku domu, už jsem měl připravený držák spz, zrcátka a i blinkry, ty tam zatím nemám a ještě nevím, zda je tam budu dávat. Dál jsem dodal kryt sedla spolujezdce. Víc zatím nic, stačí ?. Dodatečně jsem ještě Dokoupil origo plexi Suzuki, neorigo se mi nelíbí, i když budou možná funkcnejsi, protože jsou vyšší, ale to origo je pecka ?

Bylo rozhodnuto, žena svolala, rozhodli sem sítě a začal shánět. Zjistil sem, že v ČR jsou v téhle limitované barvě už pouze dvě, takže nebylo čas na zbyt. Navíc se už povídalo, že bohužel kvůli nesmyslným nařízením z EU tento model končí, protože splňuje pouze euro4 a od roku 2020 nesmí z linky sjet motorka, která by mělo euro5. Takže nebylo o čem. A letos únor 2021 na Jiřinu jsem si pro ní jel a koupil rovnou, cena byla v porovnání s jetými velice příznivá.

Musím se přiznat, že ze začátku jsem z ni měl dost nahnáno, ale stále jsem zajížděl, takže lehce, stále okolo 7000, ale občas sem se samozřejmě neudržel a dal ji nažrat, ne že ne, ale na mě to bylo stále dost divoké. V salonu mi říkali, do těch sedmi ideál, ok, to sem dodržoval, ale pak sem si říkal proč mi to říká a chvíli sem ho podezříval, že to říká schválně, protože mi přišlo, ze mě nad těch 7000 chce zabít ?… A začal sem si říkal, proč sem si ku… nekoupil 750 ?. A i na prvních projížďkách s kamarády co mají sestistovku jsme byl nestastnej, protože sem měl pocit, ze na tom neumím vůbec jezdit, jelikož oni v zatáčkách furt pod plynem a já se musel krotit, jinak by mi ublížila. Ale už si zvykáme a máme se rádi, už začínám vymýšlet, co by se s ní dalo dál vymýšlet ?

Slzic
Slzic napsal 28.06.22 v 19:14 10b.

HiddenSnake
HiddenSnake napsal 09.08.21 v 21:06 10b.

mam uplne stejnou a podle me je to celkem hodna masina :)

Bonk
Bonk napsal 01.08.21 v 18:17 10b.

ZeldaGSX-S
ZeldaGSX-S napsal 28.07.21 v 22:30

Díky kluci!

jard60
jard60 napsal 28.07.21 v 17:09 10b.

Krásná, výborná volba, přeju mnoho šťastných km.