Triumph Bonneville T120 (2021)

Vlastník Celaskon
Vloženo 9.7.2021
Aktualizováno 12.7.2023

Klasik , kterého už nechci měnit. Ideální jako druhá motorka. Po příjezdu praskají žebra chlazení motoru, jako u vzducháče, retro dotažené až do detailu.

Motorka koupena od FIRMA:DK auto-moto (Praha 4-Hodkovičky) - Je to moje 3-tí motorka od prodejce. Prodej vždy probíhal k oboustranné ( doufám ) spokojenosti. Vždy vyšli vstříc mým požadavkům, spokojen jsem i s následným servisem.

První dojmy - Po převzetí překvapení z jízdních vlastností, nejen že vypadá, ale i jízdně je to retro motorka. Do zatáček se jí moc nechce, odpružení do tvrda dané nízkými zdvihy tlumičů , které jdou do zad po projetí díry na silnici. To se snad zlepší, až se trochu ochodí tlumiče. Na druhou stranu moderní, silný motor, přesná převodovka, hutný zvuk výfukových koncovek. Trochu nepraktická, ale nádherná motorka se spoustou krásných detailů. Motorka na vyčištění hlavy, krásný letní podvečer s vůní krajiny v otevřené přilbě. Nic na závodění, cestování, motorka která tě zpomalí.

Motorku bych doporučil pro - Asi pro každého, jen je třeba se smířit s tím že to není cestovatelská motorka. Ochrana proti nepřízni počasí a omezená možnost bagáže je daná typem motocyklu. Jinak ale vyhoví zkušenému i začátečníkovi.

Doplňky na motorce - Přední větrný štítek z broušeného hliníku od SW Motech, překvapivě účinný při rychlejší jízdě.

Hutnější zvuk, neobtěžuje při jízdě

zadní tlumiče FOX, čekal jsem víc, ale rozdíl není velký. Spíš je problém v mé váze (nižší). Na hrbolech je motorka moc tvrdá ...

Moje první motorka byla Honda CB 750. Tedy stejný typ motocyklu. Na cestování moto mám ( Triumph Tiger 800 XCX ) , a tak jsem si chtěl udělat radost. Vzhledem k inflaci mě to připadalo rozumné, a navíc manželka souhlasila ... To se musí využít, co kdyby si to rozmyslela !
Postupně se sžíváme s moto, na projíždění zatáček jsem si zvykl, pomalu hledám limity. Zatím jezdím s ruksakem, protože nepromoky a lékárničku není kam dát. Pod sedlem je místo tak na doklady. Z doplńků jsem pořídil hlavní stojan, ten je nezbytný vzhledem k mazání řetězu, zadní madlo pro lepší manipulaci na místě a kryt vodního chladiče před odlétávajícími kamínky od předního kola. Oceňuji sériově montovaný tempomat , používám ho hlavně v delších obcích .
Průběžně vylepšuji vzhled cetkama pro radost ( olejová zátka, ozdobné kryty - alternátor, vstřikovače, brzdová nádržka ...)

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 12.07.23 v 21:47 10b.

Je parádní, chystal jsem se koupit bobbera TB1200, je ještě nepraktičtější, ale stejně skvělý. Zastavily mě ale ceny kolem rekonstrukce bytu. Skončil jsem u jiných dvou, ale chválím ti tvoji volbu i radost z ní.

Vladounreal
Vladounreal napsal 12.07.23 v 16:42 10b.

krásná retro mašina draku, tak hodně spokojených km

Animals21
Animals21 napsal 03.10.22 v 10:39 10b.

Nádherná barva Užívej motorku

Jareksv
Jareksv napsal 21.11.21 v 19:58 9b.

toto bude moje příští

nexus
nexus napsal 20.08.21 v 14:27 10b.

Miluju tuto klasiku